پست وبلاگ

سزار، بازيكني كه نبود او فاجعه به بار آورد

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تراكتور در روزي كه دو هافبك توانمند خود، عشوري و سزار را در اختيار نداشت، نتنها از عمق خط دفاعي بسيار آسيب پذير نشان داد بلكه در امور تهاجمي نيز بسيار از هم گسيخته بود.

در اين بين، نقش آگوستوز سزار در سازمان دهي امور دفاعي و هجومي اين تيم غير قابل انكار است. سزار جزو بازيكناني ست كه تنها در زمان “نبود” پي به نقش تعيين كننده اش در جريان بازي يك تيم مي بريم.

او در ورژن داخلي، شبيه به هافبك دفاعي و توانمند برزيلي گسترش فولاد بازي مي كند. و در ورژن هاي خارجي، نقش او چيزي شبيه به كلود مكلله رئال و راملو بايرن لوركوزن است.

سزار در سيستم هفته هاي نخست تراكتور، به عنوان هافبك دفاعي كامل ايفاي نقش مي كرد اما در سيستم هفته هاي اخير، علاوه بر آنكه حلقه گمشده زنجير خط مياني تراكتور در امور تهاجمي و مالكيت توپي است، عمل پرس را از همان منطقه زمين حريف و مقابل دو مدافع مركزي و هافبك دفاعي يا مياني حريف آغاز مي كند.

قدرت دوندگي و درگيري اين بازيكن عملاً بيش از يك سوم توان بازي سازي را از هافبك هاي هر تيمي مي گيرد. بدون شك اگر در بازي هفته قبل، عشوري و سزار محروم نبودند، نتيجه اي غير از نتيجه گرفته شده، حاصل مي شد.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *