پست وبلاگ

سپرده‌گذاری ۷۵ هزار نفر در حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم

محمدحسن مرادی با بیان اینکه از ۱۸ خرداد ۹۴ تا ۲۱ شهریور امسال ۷۵ هزار و ۹۵ فقره حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم افتتاح شده است، اظهار کرد:‌پس از تک رقمی شدن نرخ سود این سپرده‌ها و کاهش آن به ۹٫۵ درصد برای مناطق شهری و ۸ درصد برای بافت فرسوده، در مدت یکماه و بازه زمانی ۱۸ مرداد تا ۱۷ شهریور ۱۳ هزار و ۳۱۵ فقره حساب در این صندوق افتتاح شد تا تعداد متقاضیان رشد قابل توجه داشته باشد که دو برابر میزان افتتاح حساب در نخستین ماه از تاسیس این صندوق است.

وی با یادآوری این‌که تا پیش از کاهش نرخ سود میانگین افتتاح حساب در صندوق مذکور روزانه ۳۸۴ و در بهترین حالت ۵۷۰ فقره بود، افزود: این در حالی است که پس از کاهس نرخ سود رکورد افتتاح ۹۱۰ حساب در صندوق پس‌انداز مسکن یکم ثبت شده است.

وی بیان کرد:‌ پیش از کاهش تک رقمی شدن نرخ سود، میانگین افتتاح حساب روزانه به ترتیب در تهران ۱۶۰ درصد، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۱۲۵ درصد و شهرهای کوچک ۱۰۳ درصد رشد داشته است. با تک رقمی شدن نرخ سود این تسهیلات از دهم شهریور بیشترین استقبال به ترتیب به شهرهای کوچک با ۱۶۶ درصد رشد، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر با ۱۵۹ درصد رشد و شهر تهران با ۱۴۴ درصد رشد اختصاص داشت که نشان می دهد کاهش میزان تسهیلات به تبع کاهش نرخ سود در شهرهای کوچک جذابیت بیشتری داشته است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *