پست وبلاگ

راز پیروزی تراکتور در بازی بعد/ بررسی نقاط قوت و ضعف سپاهانی ها

به گزارش گروه ورزش وسرگرمی اکوتو ،

نقطه ضعف سپاهان:

اولین گل تیم سایپا به سپاهان در چهارچوب رقابت های هفته بیستم لیگ برتر در شرایطی به ثمر رسید، که برخی این گل را نتیجه ای از اشتباهات فردی خطوط دفاع و دروازه میزبان می دانستند. در ادامه فریم به فریم نحوه به ثمر رسیدن این گل را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

سرعت بالای مهاجمان سفیدپوش سایپا در ضد حمله و بازگشت سریع مدافعان به محوطه جریمه خود، بی نظمی اولیه را در خط دفاعی زردپوشان به وجود آورد.

سرنگون شدن نزدیک ترین مدافع سپاهان و از میان برداشتن او توسط مهاجم حریف باعث شد تا مدافعانی که هنوز به آرایش منظم دست پیدا نکرده بودند مجددا مجبور به تغییر چینش، از دفاع چهار نفره به دفاع سه نفره شوند. تغییرات سریع و متعددی که سبب پیدایش فضای زیاد خالی برای دیگر مهاجم سایپا بود.
تصمیم بسیار اشتباه رحمان احمدی را می توان بزرگ ترین عامل دریافت این گل دانست: ترک چهارچوب دروازه با وجود برتری عددی مدافعان!

حتی با وجود از پیش رو برداشته شدن اولین مدافع ، سایر بازیکنان می توانستند با یارگیری دقیق تر ، مانع از به ثمر رسیدن گل شوند. اتفاقی که اگر ترک دروازه از سوی دروازه بان نبود در مدت کوتاهی قابل انجام بود. اما سومین چالش مدافعان یعنی حفظ دروازه خالی، این مجال را نداد.

همانطور که در تصویر قبل گفته شد مدافعانی که در صدد یارگیری صحیح بودند دروازه خود را بی سنگربان دیدند. امری که باعث شد جسارت مدافعان برای درگیری با بازیکن صاحب توپ کاسته شود و از سه بازیکن ، دو نفر برای پر کردن پست دروازه بان به محدوده شش قدم اضافه شوند. اضافه شدن مدافعان چهارم و پنجم به محدوده خطر نیز به کندی انجام پذیرفت.

تمام بازی شاگردان مجید جلالی را می توان در یک تصویر خلاصه کرد. مهاجمانی که بدون کار اضافه تر ، از تک موقعیت ها به موفقیت رسیدند. میلاد میداوودی با شوتی تک ضرب ، دشوار و البته فنی توانست خالق صحیح ترین عمل ممکن باشد و دروازه سپاهان را بازکند.
همکاری دو نفره ای که هفت بازیکن سپاهان را ناکام کرد.

نقطه قوت تیم سپاهان:

محمدرضا خلعتبری این بار در کنار لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی زوج مرگبار خط حمله سپاهان هستند، زوجی که از هر لحظه غفلت برای گلزنی سود برده و در اردوی ترکیه هم ایگور استیماچ را مجاب کردند تا از آنها در خط حمله سود ببرد به خصوص شیمبا که بعد از نیم فصل دوری از میادین حالا انگیزه های فراوانی هم برای نشان دادن خود دارد.

زوج خلعتبری – پریرا در هر دو بازی دوستانه سپاهان در اردوی ترکیه عملکرد فوق العاده ای نشان داد و ثابت کرد آنها با شناختی که از هم دارند می توانند ضعف های گلزنی سپاهان را در نیم فصل دوم لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا برطرف کنند.

تنها راه پیشرفت تراکتوری ها

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

4 دیدگاه در “راز پیروزی تراکتور در بازی بعد/ بررسی نقاط قوت و ضعف سپاهانی ها

  1. البته که سپاهان ضعیف شده با ورود مربی جدید کاری از پیش نبرده،هنوز اون هوش بالای بازیو پیدا نکرده که اینو میشه از دفاع ناهماهنگش دید. خوب فرصت خوبی واسه تراکتور که از این وضعیت آشفته سپاهان استفاده کنه تیر خلاصو با یه بازی هوجومی بزنه.البته غافل نشیم که قلعه نوعی هنوز اونطوری باید شاید رو تیمش سوار نشده که امیداورم به شرایط ۲فصل اخیر استقلال برنگرده. درکل هنوز دو تیم در شوک و ناهماهنگی خاصی هستن که اعقاید سرمربیا دو تیم هنوز کامل بر تیما اجرا نشده. این بازی احتمالا بوی تساوی میدهد روی کاغذ برابری خاصی دیده میشود.مگر آنکه سرعت و شناس فرصت طلبی نتیجه را تغییر دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *