پست وبلاگ

سمنانی ها در روزهای آینده هشیار باشند

به گزارش اکوتو ، غلامرضا حسنی غربا اظهار داشت: با تقویت سامانه بارش‌زا و تشدید شدت باران از امروز (شنبه) تا اواسط هفته در ارتفاعات و نواحی شمالی، احتمال آب‌گرفتگی و جاری شدن سیلاب وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان استعداد وقوع سیلاب را دارد، افزود: در برخی نقاط به‌ویژه نقاط مستعد در این استان نیز در هفته جاری وزش تندباد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان تأکید کرد: دمای هوای بیشتر نقاط استان سمنان از روز یکشنبه کاهش می‌یابد و روز دوشنبه این هفته بین ۴ تا ۶ درجه سانتی‌گراد کاهش نسبی را تجربه می‌کند.

حسنی غربا تأکید کرد: افزایش ابر و در برخی نقاط رگبار و وزش باد شدید و در ارتفاعات و نواحی کوهستانی نیز احتمال بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اهمیت توجه مدیران و مردم به هشدار وقوع سیلاب در استان سمنان بر اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات ناشی از آب‌گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در نقاط مستعد و تندباد تأکید کرد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: وزش باد در شدیدترین سرعت در روز جمعه در دامغان به ۵۸ کیلومتر بر ساعت و در شهمیرزاد به ۵۴ کیلومتر بر ساعت رسید.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *