پست وبلاگ

برف و کولاک شدید سراسر استان سمنان را فراگرفت

سرپرست پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی استان سمنان از برف و کولاک شدید در سراسر استان سمنان خبر داد. نادیا میرشجاع در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: این سامانه بارش برف تا روز سه‌شنبه در استان سمنان وجود دارد و به‌ تدریج از روز سه‌شنبه از استان خارج می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شب گذشته در شهر سمنان بارش به‌صورت باران و تگرگ بود که از امروز صبح بارش برف در سمنان آغاز شد.

سرپرست پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی استان با بیان اینکه بارش برف به همراه وزش باد شدید است تصریح کرد: این سامانه بارش سبب کاهش دما در سطح استان و شهر سمنان شده است.

میرشجاع با اشاره به بیشینه و کمینه دمای هوا در شهر سمنان اظهار داشت: روز گذشته حداکثر دمای گزارش‌ شده از شهر سمنان ۱۰ درجه بالای صفر بود که امروز صبح با بارش برف دمای هوا به دو درجه بالای صفر رسید.

وی خاطرنشان کرد: با ادامه بارش برف دمای هوا نیز رو به سردی رفته و در سمنان امشب دمای هوا منفی یک می‌شود.

این کارشناس هواشناسی استان خاطرنشان کرد: میزان بارش برف و کولاک در ارتفاعات نیز شدت بیشتری داشته و برف در تمامی ارتفاعات استان وجود دارد.

میرشجاع به میزان بارش برف و باران در شهرهای استان اشاره کرد و گفت: در شهر سمنان تا شب گذشته ۳ میلی‌متر باران بارید که امروز صبح برف و کولاک شهر سمنان را در برگرفت.

وی میزان بارش برف در شهرستان شاهرود را چهار سانتی‌متر عنوان کرد و در شهرستان شاهرود بالغ‌ بر ۴٫۴ میلی‌متر نیز بارش باران گزارش‌شده است.

سرپرست پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی اداره کل هواشناسی استان اظهار داشت: در مجن شاهرود ۱۰ سانتی‌متر، بسطام ۵٫۵ سانتی‌متر، فرحزاد ۶ سانتی‌متر و دیباج نیز پنج سانتی‌متر برف گزارش‌ شده است.

میرشجاع با بیان اینکه سامانه بارشی برف در سراسر استان فعالیت دارد تصریح کرد: در شهرستان دامغان ۶ دهم میلی‌متر باران و یک سانتی برف گزارش‌ شده است.

وی بابیان اینکه در شهرستان گرمسار سامانه بارشی باران فعالیت دارد افزود: میزان بارش باران و تگرگ در این شهرستان هشت و نیم میلی‌متر گزارش‌ شده است.

به گزارش تسنیم در اخطاریه شماره ۱۴ اداره کل هواشناسی استان سمنان به بارش برف و باران، وزش باد شدید، تندباد و کولاک برف در روزهای گذشته اشاره‌ شده بود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *