پست وبلاگ

شرایط ناملایم در استان سمنان

به گزارش اکوتو ، احمد طاهری ، ضمن اشاره به توده بارش زا که از هفته گذشته وارد استان سمنان شده است، افزود: بارش باران وتگرگ در برخی مناطق به طور مستمر در مناطق شمالی استان سمنان موجب جاری شدن سیل شده است.

وی با بیان اینکه در این راستا شورای مدیریت بحران شهرستان شاهرود در محل دهیاری تاش طی شب گذشته تشکیل شد، ادامه داد:  دراین جلسه مقرر شد کلیه دستگاه های اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان از صبح امروز درمحل حاضر و نسبت به برآورد خسارت های وارده اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل ستاد بحران استانداری سمنان با اشاره به جاری شدن سیل در شمال شهرستان شاهرود در منطقه های مجن، تاش، پشت بسطام، ابرسج و … تصریح کرد: در بررسی های اولیه خسارت هایی در بخش کشاورزی از جمله قنوات، استخرهای پرورش ماهی، کشاورزی و دامداری منطقه و … وارد شده که گزارش تکمیلی اعلام می شود.

طاهری اظهار داشت: این سیل خسارت به تاسیسات زیر بنایی از جمله محور شاهرود – توتکستان، آب منطقه روستایی تاش، قطع برق منطقه، خسارت به بخش های کشاورزی، منازل مسکونی، واحدهای تجاری و ابنیه و زیر ساخت های معابر روستایی و … وارد کرده است.وی با بیان اینکه درپی بارندگی ها و جاری شدن سیل در تاش، یکی از دامداران منطقه که در آغل دامهای خود در نزدیکی رودخانه در حال استراحت و خواب بوده است، قربانی این سیل شد، افزود: اکنون جنازه وی پیدا شده است.

مدیرکل ستاد بحران استانداری سمنان به حضورکلیه دستگاه های امدادی و خدماتی در مناطق حادثه دیده اشاره داشت و افزود: اکیپ های امدادی، راهداری، نیروی انتظامی، امداد و نجات، بنیاد مسکن، بسیج، هلال احمر، سپاه، اورژانس و … در منطقه حاضر شده و تلاش ها واقدامات اولیه این اکیپ ها انجام شد.

طاهری با بیان این مطلب که بعد از فروکش کردن سیل اقدامات اولیه و فوری از جمله تهیه و توزیع مایحتاج اولیه، سوخت رسانی به دلیل سرمای هوا و آبرسانی سیار و همچنین نان توسط فرمانداری شهرستان شاهرود انجام شد، ادامه داد: برای کاهش خسارت و فروکش کردن سیل اقدام به راهکارهای ایمنی از جمله مسدود کردن محور شاهرود – توتکستان و خروج خودروها از مناطق پرخطر به مناطق امن و … شد.

وی با بیان اینکه هواشناسی پیش بینی کرده است، شرایط ناملایم جوی به دلیل حضور سامانه بارش زا در استان سمنان، تا پایان این هفته ادامه داشته باشد به شهروندان توصیه کرد تا پایان این هفته از حضور در حاشیه رودخانه ها پرهیز کنند و دامداران نیز از بستر رودخانه ها تا حد ممکن دور شوند.مدیرکل ستاد بحران استانداری سمنان در خاتمه تصریح کرد: جاری شدن سیل طی روز گذشته در شمال شهرستان دامغان نیز در مناطق دیباج، کلاته، طزره، نمکه، تویه رودبار، بادله خسارت هایی را برجای گذاشته است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *