پست وبلاگ

راه‌اندازی قطار سمنان – قم

به گزارش اکوتو ، سید عباس دانایی در جلسه بررسی مشکلات ایستگاه راه‌آهن سمنان با حضور مدیرکل راه‌آهن شمال شرق (۱) در محل فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: توفیق خدمتگزاری مسافران به‌ویژه زائران بارگاه ثامن‌الحجج علی موسی‌الرضا(ع) توجه و عنایت باری‌تعالی است.

وی اعتماد مردم به راه‌آهن را به‌واسطه اطمینان و ایمنی بالای خدمات  راه‌آهن دانست و تصریح کرد: نقش راه‌آهن در کاهش تلفات  و حفظ سرمایه‌های انسانی نظام قابل‌توجه است. رئیس خدمات اجرایی سفر شهرستان سمنان گفت: پاسخگویی به مطالبات مردم هر منطقه من‌جمله شهرستان سمنان در راه‌اندازی قطار سمنان – قم می‌تواند رضایتمندی بیشتر مردم را در پی داشته باشد.

مدیرکل راه‌آهن شمالشرق (۱) نیز در این جلسه با اشاره به طرح‌های در دست  اجرای این اداره کل من‌جمله پروژه «ای تی سی» که یکی از مهمترین پروژه‌های راه‌آهن در راستای برقراری امنیت ۱۰۰ درصدی سفرهای ریلی به‌صورت ملی اجراشده است، گفت: با توجه به اجرای شدن ۷۵ درصدی این طرح در استان از مهرماه سال گذشته تاکنون هیچ سانحه‌ای (برخورد یا خروج  قطار از ریل) را نداشته‌ایم.

حمید درباغ عنبران با اشاره به اجرای طرح شبه راه‌سازی خطوط و طرح جمع‌آوری خطوط موجود ریلی و احداث کانال انرژی که سبب افزایش استحکام خطوط ریلی می‌شود، تصریح کرد: پروژه نصب پلاک‌های ایمنی در راستای سیر افزایش خطوط (تعداد قطارها در طول مسیر) و پروژه‌های تعویض سوزن‌های چوبی سبب شده که به‌صورت روزانه تقریباً ۶ ساعت مسدودی خط را داشته باشیم ولی بااین‌حال با مدیریت مجموعه شاهد کاهش تأخیر قطارهای مسافری هستیم.

وی با اشاره به تکمیل نمازخانه و سرویس بهداشتی ایستگاه راه‌آهن سمنان گفت: در صورت تأمین اعتبار تجهیز نمازخانه در هفته دولت  شاهد افتتاح و بهره‌برداری  آن خواهیم بود.مدیرکل راه‌آهن شمالشرق (۱) با اشاره به پیش‌بینی آسانسور و پله‌برقی ایستگاه‌های  راه‌آهن خط سیر تهران – مشهد از انجام  مناقصه بین‌المللی اجرای این پروژه‌ها نیز خبر داد.

پیگیری رفع مشکلات واحدهای تولیدی در استفاده از خط راه‌آهن شهرک صنعتی، پیگیری راه‌اندازی قطار سمنان-قم، پیگیری احداث زیرگذر دوم  راه‌آهن در ورودی روستای خیرآباد، پیگیری تکمیل ساختمان قدیم راه‌آهن سمنان، تلاش در راستای کاهش تأخیر قطارها و پیگیری مشکلات لوکوموتیورانان ازجمله مصوبات این جلسه بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *