پست وبلاگ

آمادگی کامل استان‌ها برای وقوع احتمالی سیل

به گزارش اکوتو ، حمید چیت چیان با اشاره به اینکه یک ماه و ۱۰ روز از سال آبی جدید می گذرد، گفت: میانگین بارش از اول مهر تاکنون به ۲۸ میلی متر رسیده که نسبت به پارسال ۲۲ درصد و نسبت به دراز مدت ۱۱۵ درصد افزایش نشان می دهد.

وزیر نیرو اظهارداشت: همه استان ها به ویژه استان های شمالی و غربی در مقابل بارش های روزهای آینده و احتمال وقوع سیل آماده باشند. ‌تمرکز این بارش ها در شمال و غرب کشور بوده و در برخی نقاط بارش زیاد و در برخی دیگر بارشی ثبت نشده است.

چیت چیان به سیل مخرب چند روز اخیر در لرستان و ایلام اشاره کرد و گفت: قطع برق در این دو استان که در اثر وقوع سیل اتفاق افتاده بود در همان روز اول حادثه برطرف شد و از دیروز شهر ایلام و کوهدشت مشکلی از نظر آب نیز ندارد.

وی اضافه کرد: آب شهر ایلام از دو منبع سد ایلام و چشمه گل گل تامین می شود که در حادثه سیل این چشمه به زیر آب فرو رفته بود که این مشکل برطرف شده و ۵۸۰ لیتر در ثانیه آب در اختیار مردم قرار می گیرد.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: پیش از این ۵۳۰ لیتر آب در شهر ایلام توزیع می شد اما به دلیل وقوع سیل ساکنان این شهر برای شستشو آب بیشتری نیاز دارند. استان های اصفهان، ‌ کردستان و سایر استان های همجوار استان های لرستان و ایلام برای کمک رسانی اقدام کردند.

چیت چیان درباره حجم آب سدهای کشور نیز گفت:‌ بارش های اخیر در نقاطی مانند سد سیمره و کرخه ذخیره حدود ۳۰۰ میلیون متر مکعبی ایجاد کرده که البته در مقایسه با ظرفیت سد کرخه (۷ میلیارد مترمکعب) و ظرفیت سد سیمره (بیش از یک میلیارد مترمکعب)، ناچیز است.

وی ابراز امیدواری کرد در روزهای آینده شاهد بارش های خوبی باشیم و تابستان ۹۵ را هم به خوبی بگذرانیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *