پست وبلاگ

افزایش مهارت‌ تخصصی اسکورت «اموال تاریخی»

نخستین کارگاه آموزشی تخصصی اسکورت و نظارت بر جابجایی اشیاء تاریخی فرهنگی، ویژه کارکنان یگان حفاظت سراسر کشور که در پی مراسم افتتاحیه دوره آموزشی، با امضاء و تبادل تفاهم نامه همکاری‌های مشترک فی مابین یگان حفاظت میراث فرهنگی و دانشکده علوم و فنون انتظامی برگزار شد، طی دوره آموزشی ۴ روزه و  سپری کردن سرفصل دروس  مرتبط با اسکورت اموال تاریخی از سوی فراگیران، با اهداء لوح تقدیر به برگزیدگان این دوره خاتمه یافت.

در مراسم اختتامه این دوره که با حضور فرمانده یگان حفاظت، معاونت میراث فرهنگی ، مدیران ستاد مرکزی سازمان و جمعی از فراگیران دوره آموزشی در محل دانشکده علوم وفنون مرزبانی برگزار شد، سرهنگ دکتر افشار – ریاست دانشکده علوم و فنون انتظامی، ضمن عرض خیرمقدم و تبریک روز خبرنگار  با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری میراث فرهنگی به عنوان وظیفه ملی میهنی ، بهره مندی از آموزش‌های حرفه ای و مهارتی متناسب با مشاغل و تجهیز نیروهای یگان حفاظت به ابزار و دانش فنی را از ضروریات امر برشمرد.

وی ضمن تاکید بر ارائه محتوایی دروس و آموزش‌های عملی مطابق با استانداردهای روز دنیا، طی ۳۰ ساعت کلاس آموزشی و ۹ محور درسی مرتبط در این دوره تخصصی، با ذکر قابلیت‌ها و امکانات منحصر به فرد دانشگاه و بهره گیری از فضای آموزشی، امکانات پژوهشی و اساتید مجرب، در خصوص تداوم همکاری‌های آتی و ارائه آموزش‌های تکمیلی اظهار امیدواری کرد.

در ادامه مراسم سردار رحمت الهی – فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز ضمن تقدیر از برگزارکنندگان مراسم و افراد دخیل در امر هدایت و برنامه ریزی دوره آموزشی تخصصی اسکورت اموال تاریخی، با تشکر از حضور نمایندگان اصحاب رسانه، از وظائف ذاتی یگان در رابطه با تامین حفاظت اموال منقول و غیر منقول و ماهیت چند وجهی ماموریت‌های محوله در ابعاد حفاظتی، امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی نام برد.

وی با اشاره به مشابهت برخی جنبه‌های ماموریت یگان با وظایف ذاتی نیروی انتظامی، از واگذاری بخشی از وظائف حوزه ماموریت نیروی انتظامی به عنوان فلسفه تشکیل یگان‌های حفاظت دستگاه‌های اجرایی کشور یاد کرد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را برگرفته از نگرش‌های نوین آموزش مبتنی بر ایجاد تعادل بین پیشگیری از وقوع جرم و اجرای قانون در مقابل نگاه سنتی پیشین بر پایه آموزش‌های متمرکز بر تکنیک‌های دفاعی و تقویت قوای جسمانی عنوان و با اشاره به اهمیت جنبه عملی و تجربی آموزش به ویژه در رشته‌های مرتبط با علوم انسانی با موضوعات، جرم شناسی، آسیب شناسی و… به لزوم بهره مندی از تجارب صاحب نظران در کسب مهارت‌های شغلی در راستای تشکیل یگانی منسجم و آموزش دیده و کیفی سازی ماموریت‌ها ی محوله، با هدف ارتقاء تراز سازمانی نیروهای یگان حفاظت اشاره کرد.

در ادامه این همایش دکتر طالبیان – معاون میراث فرهنگی، با تشریح وظائف سازمان و یگان حفاظت در خصوص نگهداری مواریث تاریخی فرهنگی به عنوان نماد هویت اجتماعی، با توجه به تخصصی بودن امر اسکورت اموال تاریخی، ضرورت کسب آموزش‌های لازم از ابتدا تا انتهای فرآیند نقل و انتقال اموال را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به لزوم بهره گیری مناسب از پتانسیل نیروی انسانی و تشکل‌های مردم نهاد، هم راستا با پشتیبانی همه جانبه نیروی انتظامی،  انجام مطلوب ماموریت‌های یگان حفاظت و تحقق رسالت اصلی سازمان  در حفظ و نگهداری میراث فرهنگی را  ممکن دانست.

وی ضمن استقبال از تفاهم نامه منعقده، با توجه به ظرفیت‌های موجود در دانشگاه علوم انتظامی، خواستار ادامه روند همکاری‌های فی مابین در کسب مهارت‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف آموزشی و پژوهشی شد.

در خاتمه مراسم، ضمن قرائت زمینه‌های مشترک همکاری تفاهم نامه فی مابین یگان حفاظت و دانشکده علوم و فنون انتظامی، با اهداء لوح تقدیر از برگزیدگان فراگیر دوره آموزشی تخصصی اسکورت اموال تاریخی تقدیر به‌عمل آمد./تسنیم

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *