پست وبلاگ

احداث سرزمین گردشگری بانوان مسلمان در قشم

به گزارش اکوتو ، مسعودکرباسچی پیش ازظهر پنجشنبه در همایش سرزمین دوستداران قشم و بررسی راهکارهای رونق گردشگری قشم بیان داشت: کشورهای حوزه خلیج فارس سرمایه گذاری های فراوانی در حوزه گردشگری کرده اند اما آنچه به آن توجه نشده گردشگری بانوان مسلمان است. از این رو با جذب سرمایه گذار و فراهم کردن بسترهای مناسب گردشگری از جمله هتل و پروازهای داخلی و خارجی این فضا برای ایجاد یک مرکز بزرگ گردشگری در جزیره قشم فراهم شده است.

وی با برشمردن مشکلات پیش روی منطقه آزاد قشم در مقایسه با جزیره کیش و چابهار اظهارداشت: منطقه آزاد چابهار منطقه ای جدا از مشغله های اداری دولتی است، همچنین جزیره کیش به صورت تک مدیریتی زیر نظر مناطق آزاد اداره می شود. اما این فضا در جزیره قشم که به صورت دوحاکمیتی دولتی و مناطق آزاد اداره می شود متفاوت است.

کرباسچی عنوان کرد: جزیره قشم متشکل از ۶۳ روستا و سه شهر است که دغدغه های مدیریتی و اداره این مجموعه و حل مشکلات بهداشتی، آموزشی، اقتصادی موجب عقب ماندگی جزیره قشم به لحاظ زیرساختهای گردشگری و حتی عقب ماندگی از برنامه های چشم انداز توسعه مناطق آزاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: از تعداد ۲۳ ژیوپارک در جزیره قشم ۱۰ ژیوپارک در حال بازسازی زیرساختی است.

به گفته وی، دیگر تفاوت جزیره قشم نسبت به سایر مناطق آزاد در ورود گردشگر و مسافر است، بیش از ۹۰ درصد ورودی ها به قشم را مسافران تشکیل می دهند، در ایام عید نوروز به ازای هر مسافر ۱۸۰ هزار تومان جهت ارایه خدمات هزینه شد. بسیاری از مسافران از هتل ها و اماکن اقامتی استفاده نکردند و در پارکها و اطراف خیابانها استقرار پیدا می کردند.

کرباسچی افزود: برای ساماندهی سفرها به جزیره و زیبا سازی اطراف خیابانها در ایام تعطیلات ۱۲ کمپینگ در جزیره قشم ویژه مسافران احداث خواهد شد.

معاون فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد قشم با اشاره به پروژه های گردشگری درحال احداث در جزیره بیان داشت: دو مرکز گردشگری سافاری که در نوع خود در منطقه خلیج فارس منحصر به فرد است تا پایان سال آماده بهره برداری خواهد بود. یک مرکز سافاری در حاشیه شهر قشم و دومین مرکز سافاری در منطقه گورزین قشم احداث می شود.

وی عنوان کرد: پیست موتور کراس و پیست فرمول یک، دو و ماشین سواری در جزیره قشم در حال ساخت است. همچنین جزیره هنگام به عنوان جزیره سالم و پاک معرفی خواهد شد.

به گفته کرباسچی، جزیره قشم بیشترین تنوع صنایع دستی را نسبت به اضفهان دارد، اما کیفیت پایین صنایع هنوز نتوانسته جایگاه ویژه ای در اقتصاد سازندگان این صنایع دستی داشته باشد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *