پست وبلاگ

هشدار به مدیران/مبادا تراکتور نیز به سرنوشت سپاهان دچار شود

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ دوشنبه پس از برد شیرین سرخپوشان در زمین بی کیفیت انزلی و در حالی که هواداران و بازیکنان به فکر بازی آینده با استقلال بودند به یک باره خبر استعفای تونی میخ کوبشان کرد. جایی که عباسی طی مصاحبه ی بعد از بازی عنوان کرد که تونی به وی نامه زده و خواستار کناره گیری از تیم را داشته است. دلیل این درخواست نیز از سوی عباسی، بیماری همسر تونی بوده که وی را وادار کرده از تیم محبوبش دل بکند. حالا اینکه چرا اولویرا پس از این برد سخت تصمیم گرفته تا به کشورش برگردد و در کنار همسر خود بماند خود جای سوال دارد.

بعضی از اخبار حاکی از آن دارد که مدیران باشگاه تراکتورسازی به دلیل مبلغ هنگفت غرامت اخراج وی و نیز برای اینکه توپ را به زمین خود تونی بیاندازند و خود را از اعتراض های احتمالی پرشورها مصون بدارند، این تصمیم را گرفته و از این مربی پرتقالی خواسته اند که به صورت کاملاً محترمانه تبریز را ترک کند. در صورت اثبات این ادعا نگرانی بزرگی تیم تراکتورسازی را در ادامه فصل تهدید خواهد کرد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مدیران باشگاه باید از رقیب اصفهانی خود عبرت گیرند. مگر همین تیم سپاهان به دلیل نتایج ضعیف فرکی وی را اخراج نکردند تا با وارد کردن شوک به تیمشان روند نتیجه گیری تیمشان را بهبود ببخشند؟ وقتی که مدیران این باشگاه اصفهانی به سمت یکی از بهترین مربیان خارجی تاریخ لیگ برتر رفتند که سابقه مربیگری تیم ملی کرواسی را هم در کارنامه داشت، اما در ادامه وضع بهتر نشد که هیچ بلکه سپاهانی ها اندوخته های خود را نیز بر باد دادند.

استیماچ پس از ورود به اصفهان با وجود برد لحظات پایانی مقابل نفت تهران، در بازی مقابل همشهری خود در رقابتهای جام حذفی ناکام شدند تا یک جام مهم را از دست بدهند. رقابتهایی که فرکی برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی تلاش زیادی انجام داده بود، یک تصمیم اشتباه باعث شد تا زردپوشان اصفهانی فکر خود را فقط متمرکز بازی های لیگ برتر کنند. آنها حتی در بازی لیگ نیز ناموفق عمل کردند و مقابل گسترش فولاد ناکام ماندند تا اولین باخت تاریخ باشگاه سپاهان مقابل این تیم تبریزی رقم بخورد.

حالا تراکتورسازی نیز وضعیتی مشابه حدود یک ماه پیش سپاهان را دارد. هیچ تضمینی وجود ندارد که با روی کار آمدن مربی جدید همه چیز به روال عادی برگردد و تیم پرهوادار تراکتورسازی بار دیگر به کورس بالانشینان جدول لیگ برتر بازگردد. چه بسا تراکتورسازان جام رقابتهای حذفی را هم از دست بدهند تا هواداران که دستیابی به این جام را نزدیک تر از جام لیگ برتر می بینند ناکام بمانند.

بازی آینده سرخپوشان در جام حذفی مقابل تیم استقلال تهران خواهد بود که با توجه به موفقیت تیم استقلال در رقابتهای لیگ برتر و نتایج درخشان اخیر این تیم، تراکتوری ها برای حذف این تیم پایتخت نشین کار ساده ای پیش رو نخواهند داشت.

حالا باید مدیران باشگاه تراکتورسازی با بررسی دقیق گزینه های جانشینی تونی تصمیم حیاتی را برای آینده تیم محبوب آذربایجان اتخاذ کنند. چرا که تکرار اشتباه سپاهان و هر گونه نزول احتمالی بعد از روی کار آمدن مربی جدید، برای هواداران قابل هضم نخواهد بود.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *