پست وبلاگ

راه‌اندازی خط پرواز ساری- آکتائو قزاقستان

به گزارش اکوتو ،  ربیع فلاح جلودار شامگاه سه‌شنبه در در نشست مشترک استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالین اقتصادی مازندران با معاون استاندار و فعالین اقتصادی استان مانگستائو در سالن شماره یک استانداری مازندران اظهار داشت: برای اجرایی کردن این خط پروازی هماهنگی‌های لازم  با  شرکت هواپیمایی ماهان و همچنین یک شرکت هواپیمایی قزاقی برقرارشد و با حضور نماینده این دو شرکت درقالب تفاهمنامه به امضا رسید.

وی با بیان اینکه استان مازندران از ظرفیت بلقوه‌ای در بخش‌های گردشگری، راه و ساختمان، فنی و مهندسی، حمل و نقل ، نفت و گاز پتروشیمی، کشاورزی، دام وطیور و شیلات و همچنین گردشگری سلامت برخوردار است، تصریح کرد: شرکت‌های اقتصادی مازندران برای اجرای تفاهمنامه اقتصادی با فعالان اقتصادی مانگستائو همکاری کنند.

استاندار مازندران با اعلام اینکه بخش کشاورزی مازندران از نظر ما می‌توانند با مدیریت رئیس سازمان جهاد کشاورزی در این بخش با هئیت تجاری استان مانگستائو مذاکره کند، افزود: مازندران می‌تواند در زمینه‌های مختلف در بخش کشاورزی با استان مانگستائو همکاری کند.وی با اشاره به امضاء تفاهمنامه پرواز خط ساری – اکتائو قزاقستان و بلعکس، افزود: برقراری خط پرواز ساری و آکتائو برای استان مهم بوده و  اگر بتوانیم پرواز دبی را نیز از این طریق راه‌اندازی کنیم کمک بزرگی به اقتصاد استان خواهد داشت.

فلاح با اعلام اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم تبادل تجاری مازندران با قزاقستان را وجود بندر امیر آباد و خط کشتیرانی دریای خزر اعلام و گفت: حمل و نقل دریایی یکی از مزیت های تجارت با قزاقستان است و بندر امیر آباد در حقیقت دروازه ورود کالاهای قزاقستان به ایران و مازندران است.

استاندار مازندران از همکاری مشترک در  زمینه نفت و گاز با استان مانگستائو قزاقستان خبر داد و خاطرنشان کرد: در بخش آب و انرژی نیز مذاکراتی با هئیت تجاری قزاق داشتیم و با دولت در حال رایزنی هستیم تا یک پروژه عظیم به نام منطقه آزاد فناوری انرژی نفت و گاز در سطح بین‌المللی را احداث کنیم.وی ادامه داد:  مرکز تجارت بین‌اللملی نفت می‌تواند به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و سی‌ای اس خدمات ارائه کند.

 

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *