پست وبلاگ

آمادگی سرعین برای میزبانی از مسافران دور دوم سفر‌های تابستانی

به گزارش گروه گردشگری اکوتو ، در آستانه تعطیلات عید سعید فطر با تلاش شبانه‌روزی پرسنل خدماتی، شهر سرعین، نگین گردشگری شمالغرب کشور خود را برای استقبال هر چه بهتر از میهمانان آماده می‌کند.

در تعطیلات عید فطر سال گذشته بود که حضور انبوه گردشگران در سرعین شگفتی ساز شد، با این وجود حضور بیش از ۲۰ برابری مسافر به نسبت ظرفیت شهر پاسخگوی نیازهای موجود نبود.

139404251511029995708244

اقامت ۱۵۰ هزار نفر مسافر در یک شهر ۵ هزار نفری چیزی نبود که با هیچ منطقی سازگار باشد اما با این وجود تمهیدات اندیشیده شده سبب شد با بهره‌گیری از امکانات موجود، حداکثر توان‌‌ برای ارائه خدمات به مسافران به کار گرفته شود.

جمع آوری بیش از ۱۲۰ تن زباله در هر روز، در شرایطی که میزان تولید زباله شهر چیزی حدود ۱۵ تن زباله است خود گویای عملکرد منحصر به فرد ‌در تعطیلات عید فطر سال گذشته است که به همین دلیل بود ‌استاندار اردبیل در بازدید از شهر سرعین همزمان با حضور مسافران در شهر از عملکرد شورای ‌شهر و شهرداری ‌قدردانی کرد.

اما امسال با وجود تجربه منحصر به فرد سال گذشته، برای بالا بردن راندمان کاری تلاش شبانه‌روزی در آستانه تعطیلات عید سعید فطر آغاز شده است؛ آماده‌سازی پارک شهدای گمنام, پارک شادی, پارک کودک, کمپ ویلا دره و کمپ ورنیاب از جمله اقداماتی است که ‌امسال برای کاهش دغدغه مسافران انجام شده و کمپ باغمیشه نیز برای اسکان چادری در اختیار مسافران است.

139404251512404695708274

آماده‌سازی سرویس‌های بهداشتی سطح شهر و نصب سرویس‌های سیار در سطح شهر در مجموع ۲۱۵ چشمه سرویس بهداشتی ثابت و سیار از جمله اقدامات ‌در این زمینه است و از طرفی برای ایجاد زمینه تسهیل عبور و مرور خودروهای داخل شهر مسیر کمربندی از میدان سیمرغ تا میدان قارتال تکمیل شده و آبیاری فضای سبز شهر در راستای ایجاد فضای مناسب شهری در زمان حضور مسافران در شهر انجام می‌شود.

رضا زنده‌دل، شهردار سرعین در جلسه هماهنگی خدمات سفر شهرداری سرعین ابراز امیدواری کرده بود ‌با وجود اقدامات صورت گرفته مسافران اقامت توام با آسایش را در شهر توریستی سرعین داشته باشند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *