پست وبلاگ

آیا راه حلی برای گذری نشدن تراکتور برای سربازها هست؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو ؛ از فصل سوم حضور مجدد تراکتورسازی در لیگ برتر که این تیم به عنوان یک تیم نظامی توانست بازیکن سرباز جذب کند؛ تا به حال بازیکنان سرباز بسیاری به ترکیب تیم تزریق شدند. پیش از اینکه تراکتور بتواند بازیکن سرباز جذب کند، ملوان انزلی و فجر سپاسی شیراز بهترین گزینه برای گذراندن سربازی بازیکنان مشمول به شمار می رفتند.

این دو تیم نه تنها در قواره تیم های مدعی نبودند بلکه معمولاً برای فرار از سقوط به دسته پایین تر تلاش می کردند. در حالی که با ورود تراکتور به چرخه جذب سرباز با توجه به خیل عظیم طرفدارانش و حضور مستمر در کورس قهرمانی لیگ و شرکت در لیگ قهرمانان آسیا، این باشگاه بهترین گزینه برای سپری کردن دوران خدمت سربازی برای بازیکنان مشمول شد.

به این ترتیب سربازان برای کسب تجربه و چهره شدن در فوتبال کشور به تراکتور آمدند و در بهترین شرایط جسمی و روحی از تراکتور جدا شدند و با شرایط مالی بهتر به تیم های سابقشان بازگشتند. فرشاد احمدزاده یکی از کسانی بود که پیش از گذراندن خدمت سربازی در تیم تراکتورسازی، در پرسپولیس یک سکونشین صرف بود و در سال های حضورش در تیم پایتخت کمتر از یک نیمه برای این تیم بازی کرده بود و در واقع به جز نزدیکانش کسی نامی از او در ذهن نداشت.

در حالی که در مدت گذراندن دوران خدمتش در تراکتورسازی علاوه بر قهرمانی در جام حذفی، دو فصل در لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا حضور داشت و تجارب ارزنده ای در این مدت اندوخت. اما دقیقاً زمانی که می بایست عصای دست تراکتور می شد خود خواسته یا مجبور به ترک تیم و بازگشت به تیم سابقش شد و اکنون از بازیکنان فیکس پرسپولیس در فصل حاضر به شمار می آید.

این در حالی است که شاید اگر تراکتور نبود وی حالا مجبور به فعالیت در جایی غیر از فوتبال بود. از این دست بازیکنان در تراکتور امروز بیشتر دیده می شود. بازیکنانی نظیر شاهین ثاقبی، سعید آقایی، سامان نریمان جهان، فرید بهزادی کریمی و… که پس از اتمام دوران خدمت سربازی خود با کوله باری از تجربه، پخته و آماده به تیم های سابقشان بر می گردند و به اصطلاح دست تراکتور را لای پوست گردو می گذارند.

حال باید از مسئولان باشگاه تراکتورسازی پرسید که این سربازها هستند که به تراکتور خدمت می کنند یا تراکتور است که در خدمت سربازان است؟!

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “آیا راه حلی برای گذری نشدن تراکتور برای سربازها هست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *