پست وبلاگ

چکار کنیم تا سرطان سینه نگیریم؟

به گزارش اکوتو ، حمیدرضا فتحی دبیر نخستین کنگره جراحی بازسازی و زیبایی سینه درباره خطر سرطان سینه در زنان با صحه گذاشتن نسبت به عدم شیردهی که باعث خطر سرطان سینه می‌شود، گفت: با توجه به اینکه بیشتر خانم‌های امروزه در سن بیش از ۳۰ سال ازدواج می‌کنند و متعاقب آن سن حاملگی آنان نیز افزایش می‌یابد براین اساس عدم شیردهی نیز یکی از فاکتورهای سرطان سینه در خانم‌ها به شمار می‌آید.

دبیر نخستین کنگره جراحی بازسازی و زیبایی سینه گفت: به دلیل شیوع زیاد سرطان سینه در ایران زنان زیادی نیاز به انجام عمل جراحی تحت عنوان بازسازی و زیبایی پستان دارند.

فتحی ادامه داد: مسئله بعدی در انجام این عمل جراحی متاسفانه رشته‌هایی است که در این زمینه مهارت کافی ندارند و دست به عمل جراحی می‌زنند که در نهایت منجر به عوارضی در افراد می‌شود که این عوارض در جامعه ما رو به افزایش است که ما بایستی به لحاظ علمی و فرهنگی از این عوارض جلوگیری کنیم.

وی عنوان کرد: ما امسال کنگره بین‌المللی جراحی زیبایی و بازسازی سینه را که در سالهای گذشته به همراه جراحی‌های اندام‌های فوقانی به صورت مشترک برگزار می‌شده را به شکل مستقل برگزار می‌کنیم.در این کنگره از کشورهای خارجی نظیر انگلستان، فرانسه، ایتالیا، مکزیک دعوت کرده‌ایم تا منجر به افزایش سطح دانش و مهارت متخصصین جراحی پلاستیک داخل کشور می‌شود.

فتحی در خصوص انجام عمل جراحی زنده در این کنگره عنوان کرد: ما در روز سوم این کنگره بین‌المللی یک خانم را که در شهرستان تحت عمل جراحی پستان قرار گرفته است و دچار عارضه شده است را به صورت زنده به کمک تیم جراحی با روش‌ جدید جراحی پلاستیک زیبایی و بازسازی مجدد قرار می‌دهیم.

نخستین کنگره جراحی بازسازی و زیبایی سینه در تاریخ ۶ تا ۷ دیماه در تالار امام در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *