پست وبلاگ

زاهدی‌فرد:بسیاری از شرکت‌های خودروساز خارجی آماده همکاری با ایران هستند

به گزارش اکوتو ، بیژن زاهدی‌فرد در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه خودرو و صنایع وابسته با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص خودروی جدید هایما که قرار است بر روی خط تولید سوزوکی در این شرکت تولید شود، اظهار داشت: ایران خودرو زمانی برای تولید این خودروی چینی با شرکت مربوطه وارد مذاکره شد که در آن مقطع ایران در شرایط تحریم قرار داشته و هیچ کشوری حاضر به همکاری و مذاکره با ایران نبود.

وی با اعلام اینکه هم اکنون شرایط تغییر کرده و متقاضیان زیادی تمایل خود را برای افزایش همکاری با شرکت‌های خودروساز ایرانی اعلام کرده‌اند افزود: تصمیم گیری در خصوص تولید هایما حدود یک سال و نیم پیش انجام شده است که ما باید تعهدات خود را در این قرارداد با شریک چینی خود انجام دهیم.مدیرعامل ایران خودرو خراسان در ادامه با تأکید براینکه در شرایط تحریم مجبور شدیم با شرکت‌های چینی در تولید محصول همکاری کنیم، تصریح کرد: در سبد محصولات ایران خودرو تولیدات چینی سهم ۵ درصدی را به خود اختصاص دادند که این موضوع نشان می‌دهد شرکت‌های چینی بیش از سقف ۵ درصد سهمی در سبد ایران خودرو ندارند.

زاهدی‌فرد با اعلام اینکه قیمت این خودرو زیر ۱۰ میلیون تومان است، گفت: اگر ما به تولید یک میلیون دستگاه برسیم ۵۰ هزار دستگاه خودرو چینی توسط این شرکت تولید خواهد شد.وی در ادامه صحبت‌های خود با اعلام اینکه تا انتهای مهرماه تحویل این خودروی چینی آغاز خواهد شد، افزود: تا پایان سال جاری دو هزار و ۷۰۰ دستگاه از این خودرو تولید می‌شود. برای سال آینده نیز تولید ۱۰ هزار خودرو هدفگذاری شده که مطمئناً به ۶ هزار دستگاه دست پیدا خواهیم کرد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *