پست وبلاگ

حمایت از آثار دانشجویان صنایع دستی در اردبیل

به گزارش اکوتو ، علیرضا دباغ عبداللهی پیش از ظهر امروز در نشست تعاملی  با دانشجویان هنر دانشگاه محقق اردبیل اظهار داشت: پایگاه دوم حضور مداوم شما دانشجویان رشته صنایع دستی و هنرهای اسلامی به عنوان خانه دوم، باید در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشد که در تلاش هستیم این مهم هرچه سریع‌تر محقق شود.

وی با اشاره به فعالیت ۹ مرکز آموزشی صنایع دستی در سطح استان اردبیل بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی این نوید را می‌دهد که با تمام قوا تمام امکانات نهاد حکومتی و حاکمیتی حوزه تخصصی صنایع دستی استان را در اختیار دانشجویان هنر قرار دهد.

عبداللهی افزود: از جمله این امکانات در اختیار گذاشتن کارگاه‌های تولید صنایع دستی و محل برای اجرای نمایشگاه‌ها، برگزاری دوره‌های تخصصی در این حوزه، صدور کارت پروانه تولید کارگاه انفرادی، ارائه تسهیلات بانکی و پیوستن به خانواده صنایع دستی و هنرهای سنتی و سپس اعطای مدارک رسمی صنایع دستی برای دانشجویان صنایع دستی این دانشگاه است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برگزاری مسابقه طراحی صنعتی سراسری در حوزه صنایع دستی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و به استفاده از تخصص و توان دانشجویان رشته صنایع دستی به عنوان یک ظرفیت و نیروی بالقوه برای شرکت در این مسابقه‌ها تأکید کرد.

وی با تأکید بر اینکه برای در اختیار گذاشتن سالن نمایشگاهی یا نگارخانه خطایی مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی برای برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی دانشجویان محدودیتی وجود ندارد، اظهار کرد: اگر دانشجویی با برگزاری یک نمایشگاه بتواند توانایی بالقوه خود را به بالفعل برساند، در واقع این نوعی سرمایه‌گذاری برای نسل آینده به شمار می‌رود.

عبداللهی اتصال دل نشین نسل امروز و گذشته را صنایع دستی و هنرهای سنتی توصیف و تصریح کرد: صنایع دستی علاوه بر نقش تأثیرگذار در تولید اقتصاد در واقع تکیه‌گاهی قوی برای معرفی هویت فرهنگی یک ملت نیز محسوب می‌شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *