پست وبلاگ

تکمیل ساخت ۶۵ هتل تا سال ۹۶

سعید شیرکوند در نشست خبری همایش سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: قرار است یک همایش بزرگی در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری کشورمان برگزار کنیم، زیرا پس از برجام نگاه به کشور ما از نظر خارجی‌ها واقع‌بینانه‌تر شده و ایران هراسی در دنیا خوشبختانه رنگ باخته و فضا بسیار شفاف شده و رفت و آمد شخصیت‌ها  و مسولان خارجی با یک نگاه اعتماد شده است.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد:‌ براین اساس در طول ماه‌های اخیر مذاکراتی زیادی صورت پذیرفته از جمله در حوزه گردشگری، بنابراین با برگزاری این همایش درصدد هستیم تا باب گفت‌وگوها از نزدیک ایجاد کنیم؛ براین اساس با توجه به اینکه هلدینگ گردشگری تأمین نیز از بزرگترین حوزه‌های فعال گردشگری است بنابراین در تاریخ ۱۱ و ۱۲ مهر این همایش مشترک با همکاری تأمین اجتماعی و سازمان میراث فرهنگی در سالن اجلاس با دعوت از شخصیت‌های اول کشور از جمله رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، چندین وزیر و حتی رئیس مجلس برگزار می‌شود.

شیرکوند تصریح کرد: یکی از اهداف این همایش پاسخ به پرسش‌های مدعوین و سرمایه گذاران حوزه گردشگری است و امیدواریم این همایش یک فرصتی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتل سازی ایران صورت پذیرد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد: ما معتقدیم طی دو سال اخیر بخش گردشگری رونق خوبی داشته و هتل سازی به عنوان یک شاخص برای این دولت در نظر بگیریم، بنابراین هتل‌سزی با اقبال روبرو شده زیرا تا سال ۱۳۹۲ تا زمان روی کار آمدن این دولت تعداد هتل‌های ۴ و ۵ و ستاره ۱۳۰ مورد بوده ولی از روی کار آمدن این دولت ۳۰ هتل نیز اضافه شده است و تا پایان این دولت ۱۵ هتل دیگر نیز به بهره برداری می رسانیم و تا پایان سال ۹۶ بالغ بر ۲۰ هتل دیگر نیز ساخته می‌شود و در مجموعه ۶۵ هتل مورد بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: براین اساس بالغ بر ۱۷۵ هتل در حال ساخت داریم که برخی ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزکی داشته اند، همچنین سود خارجی‌ها در همایش سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی در حوزه گردشگری را تضمین می‌کنیم.

معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: در یک کشوری سرمایه گذار داخلی سرمایه گذاری نکنند مسلماً سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری نمی‌آید، ما معتقدیم ایران به خوبی برای سرمیاه گذاری خارجی ها معرفی نشده است، زیرا طبق قانون ایران اصل پول و سرمایه و سود خارجی‌ها را تضمین می‌کند و هر زمان که بخواهند اصل پول را با خود ببرد این امکان دارد.  حتی خارجی ها می‌توانند در ایران زمین خریداری کنند یا هتل  بسازند ولی از این مسائل بی‌خبر هستند و در این همایش قصد داریم این موارد را به خارجی ها عنوان کنیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *