پست وبلاگ

سفرهای نوروزی «فاجعه» است

سفرهای نوروزی «فاجعه» است

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران با فاجعه خواندن سفرهای نوروزی گفت: نقش برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش برای سفرهای مردم بسیار اهمیت دارد، زیرا بسیاری از خانواده‌ها به دلیل تحصیل فرزندانشان نمی‌توانند در تمام فصول سال، سفر کنند.

محمد علی فرخ‌مهر در گفت‌وگو با تسنیم، درباره عواقب تعطیلات نوروزی بر فرهنگ گردشگری کشور اظهار داشت: سفرهای نوروزی به واقع با روند کنونی، فاجعه ای بیش نیست و هر سال شاهد مرگ تعداد زیادی از هموطنانمان هستیم و هیچ جای دنیا مردم به این صورت سفر نمی‌روند.

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران در توضیحات بیشتر عنوان کرد: به هیج عنوان نمی‌توان تمرکز ۱۰۰ درصدی جهت خدمات مطلوب از جمله اقامت برای مردم طی ۱۵ روز تعطیلات نوروز داشت، درحالیکه در تمام دنیا برای سفر مردم برنامه ریزی و مدیریت گردشگری در طول سال می‌شود.

فرخ‌مهر ادامه داد: در قدیم هم ما در ایام نوروز اینگونه سفر نمی‌رفتیم بلکه بیشتر دید و بازدید در داخل شهرها بود نه بیرون شهر؛ و مردم در طول سال برای سفر رفتن برنامه ریزی می‌کردند، بنابراین یکی از جاهای که باید برای سفر مردم برنامه ریزی درستی داشته باشد اتفاقاً وزارت آموزش و پرورش است زیرا بسیاری از مردم به دلیل تحصیل فرزندانشان نمی‌توانند در تمام فصول سال به سفر بروند.

رئیس اتحادیه هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: باید در این زمنیه دست اندرکاران سفر به صورتی مدیریت و برنامه ریزی تعطیلات را انجام دهند تا سفر و گردشگری مردم در بین فصول سال تقسیم شود و مردم مجبور نشوند به خاطر تعدد تعطیلات در نوروز مجبور به سفر شوند که هر سال نیز شاهد حوادث ترافیکی شدید و مرگ و میر در تصادفات شویم.

«سفر نوروزی» بدترین «سفر» است

در این راستا مسعود عبداللهی رئیس هیئت مدیره جامعه راهنمایان تور ایرانگردی و جهانگردی نیز به مشکلات سفرهای نوروزی پرداخته و معتقد بود: «در ایام نوروز، سفرهای داخلی به دلیل چند مشکل بزرگ اصلاً کیفیت ندارد و به واقع ایام نوروز به دلیل حجم گسترده سفرها در سراسر کشور از بی‌کیفیت ترین ایام سفر در ایران به حساب می‌آیید که به نوعی وضعیت بسیار نامناسبی بر روند گردشگری کشورمان به جا می‌گذارد».

تعطیلات نوروز کم شود / علت خستگی سفرهای نوروزی

همچنین در این راستا ابراهیم پورفرج – رئیس جامعه تورگردانان کشور نیز بهترین روش فرهنگ سفر را کاهش تعطیلات نوروز و تقسیم آن در طول سال عنوان کرد و اظهار داشت: باید دولت و نهادهای مرتبط سفر برنامه ریزی کنند تا تعطیلات طولانی سفر در ایام نوروز در بین فصول تابستان، پاییز و زمستان تقسیم شود.

نوروز بدترین زمان سفر خارجی‌ها به ایران

پورفرج با بیان اینکه ایام نوروز به هیچ عنوان زمان مناسبی برای سفر گردشگران خارجی به ایران نیست، افزود: مسلماً وقتی در ایام نوروز اینهمه حجم سفر در سراسر کشور داریم تمام خدمات در هتل، حمل و نقل، غذا، پذیرایی و … بسیار اُفت می‌کند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *