پست وبلاگ

برای سفر قشر متوسط و ضعیف جامعه برنامه ریزی کنید

اردشیر اروجی ، مدیرکل سابق دفتر آمار و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی در گفت‌وگویی ، اظهار داشت: لازمه سفرهای ارزان‌قیمت این است که تقویم سفرهای هر سال را در پایان سال قبل پیش‌بینی و تدوین کنیم تا با توجه به تجربیات گذشته روی آن اصلاحات انجام و اینکه قله‌های سفر در چه مقاطعی از سال هستند مشخص شود.

به گزارش گروه گردشگری اکوتو ، وی با بیان اینکه با این ترتیب می‌توان برای سفرهای هر سال مردم، پیش‌بینی‌های لازم را از قبل انجام داد و حتی تدارکات و فرهنگ‌سازی لازم را از قبل در نظر گرفت تصریح کرد‌: در ارتباط با سفرهای ارزان‌قیمت باید گفت که همه دنیا این سفرها را دارند، چون جامعه یک جامعه ترکیبی است و در آن کسانی که وضع مالی خوبی دارند و برخوردارند در کنار متوسط‌ها و ضعیف‌ها زندگی می‌کنند لذا یکی از وظایف سازمان گردشگری در بخش برنامه‌ریزی‌ این است که سفرها را به گونه‌ای طراحی و برنامه‌ریزی کند که این سه قشر عمده جامعه بتوانند به تناسب درآمدی خودشان از این سفرها برخوردار شوند.

مدیرکل سابق دفتر آمار و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: یکی از راهکارهای ایجاد سفرهای ارزان‌قیمت، کمک به بخش خصوصی برای ایجاد کمپینگ‌های برنامه‌ریزی شده است؛ الان کمپینگ‌ وجود دارد ولی با مشکلاتی روبروست مانند اینکه برای هر کمپینگ، دو چشمه سرویس بهداشتی قرار داده‌اند که صبح باید در صف بایستند تا نوبتشان شود لذا دراین کمپینگ‌ها امکانات خوبی پیش‌بینی نشده است.

اروجی گفت: کمپینگ‌هایی در نظر گرفته شود تا مردم بتوانند از امکانات رفاهی آب آشامیدنی، سرویس یهداشتی، پارکینگ‌های مناسب و نیازهای اولیه برخوردار شوند و چون این کمپینگ‌‌ها را معمولا در حاشیه شهرها در نظر می‌گیرند باید از نیروهای انتظامی برای ایجاد امنیت کمک گرفت.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *