پست وبلاگ

کسانی که با کارت ملی قصد سفر به عراق را دارند برگردانده می شوند

به گزارش اکوتو ، محمد فریادرس  در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای اعزام زوار اربعین حسینی به عتبات عالیات اظهار داشت: برای تسهیل در تردد و اعزام زوار اربعین حسینی از مرزهای غربی کشور به عتبات با طرفین عراقی مذاکراتی صورت گرفته و کشور عراق آمادگی لازم برای اعزام زوار را دارد.

وی افزود: برای تسهیل در اعزام و اسکان زوار در کشور عراق کمیته هایی چون کمیته های حمل و نقل، بهداشت و درمان و … در کشور عراق تشکیل شده و طی زمان حضور زائران سیدالشهدا(ع) در این کشور به آنها خدمات می دهند.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در غرب کشور تصریح کرد: به منظور ارائه بهتر و بیشتر خدمات به زائران عتبات عالیات به خصوص صدور ویزا تفاهم نامه ای با طرفین عراقی منعقد شده است.

وی گفت: تا پیش از تاسوعا و عاشورای حسینی زائران برای حضور در عتبات عالیات طی دو روز مذکور ثبت نام می کردند و از این پس بیشتر ثبت نامی ها برای حضور در عتبات عالیات طی اربعین حسینی است و طبق آمارهای سازمان حج و زیارت تاکنون تنها حدود ۲۰۰ نفر در سامانه «سماح» ثبت نام کرده اند.

فریاد رس افزود: تاکنون کشور عراق درگیر برنامه های تاسوعا و عاشورا بوده اما از این پس آمادگی برای پذیرش زائرین در اربعین حسینی را دارد.

وی یادآور شد: طرفین عراقی با همکاری سفارت ما در کشور عراق ستادی را برای پذیرایی از زائرین عتبات عالیات طی اربعین حسینی تشکیل داده اند و اقداماتی برای ساماندهی زوار انجام می شود.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در غرب کشور تصریح کرد: در داخل کشور و در مرزهای غربی نیز تمهیدات لازم برای ساماندهی زوار در نظر گرفته شده و انجام می شود.

کسانی که با کارت ملی قصد سفر به عراق را دارند برگردانده می شوند

وی تاکید کرد: طبق اعلام طرفین عراقی و هم چنین مسئولان ما در کشور باید زائران به طور حتم ویزا داشته باشند و صرف داشتن کارت ملی چون سال های قبل امکان تردد آنها وجود ندارد و تعدادی از افرادی که سعی داشتند به روال سال های گذشته و طی تاسوعا و عاشورای حسینی به کشور عراق سفر کنند بازگردانده شده اند.

فریادرس خاطرنشان کرد: کمیته های تشکیل شده در قالب ستاد ساماندهی زائرین در کشور عراق بحث اسکان، تامین مواد غذایی، حمل و نقل و…را پیگیری کرده و همه مسائل زائران را مد نظر خواهند داشت.

وی از برگزاری جلساتی طی روزهای آتی برای برنامه ریزی در اعزام رائرین به عتبات عالیات طی اربعین حسینی خبر داد و گفت: نتایج و تصمیمات آتی به این منظور اطلاع رسانی خواهد شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *