پست وبلاگ

کسانی که با کارت ملی قصد سفر به عراق را دارند برگردانده می شوند

کسانی که با کارت ملی قصد سفر به عراق را دارند برگردانده می شوند

به گزارش اکوتو ، محمد فریادرس  در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای اعزام زوار اربعین حسینی به عتبات عالیات اظهار داشت: برای تسهیل در تردد و اعزام زوار اربعین حسینی از مرزهای غربی کشور به عتبات با طرفین عراقی مذاکراتی صورت گرفته و کشور عراق آمادگی لازم برای اعزام زوار را دارد.

وی افزود: برای تسهیل در اعزام و اسکان زوار در کشور عراق کمیته هایی چون کمیته های حمل و نقل، بهداشت و درمان و … در کشور عراق تشکیل شده و طی زمان حضور زائران سیدالشهدا(ع) در این کشور به آنها خدمات می دهند.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در غرب کشور تصریح کرد: به منظور ارائه بهتر و بیشتر خدمات به زائران عتبات عالیات به خصوص صدور ویزا تفاهم نامه ای با طرفین عراقی منعقد شده است.

وی گفت: تا پیش از تاسوعا و عاشورای حسینی زائران برای حضور در عتبات عالیات طی دو روز مذکور ثبت نام می کردند و از این پس بیشتر ثبت نامی ها برای حضور در عتبات عالیات طی اربعین حسینی است و طبق آمارهای سازمان حج و زیارت تاکنون تنها حدود ۲۰۰ نفر در سامانه «سماح» ثبت نام کرده اند.

فریاد رس افزود: تاکنون کشور عراق درگیر برنامه های تاسوعا و عاشورا بوده اما از این پس آمادگی برای پذیرش زائرین در اربعین حسینی را دارد.

وی یادآور شد: طرفین عراقی با همکاری سفارت ما در کشور عراق ستادی را برای پذیرایی از زائرین عتبات عالیات طی اربعین حسینی تشکیل داده اند و اقداماتی برای ساماندهی زوار انجام می شود.

مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در غرب کشور تصریح کرد: در داخل کشور و در مرزهای غربی نیز تمهیدات لازم برای ساماندهی زوار در نظر گرفته شده و انجام می شود.

کسانی که با کارت ملی قصد سفر به عراق را دارند برگردانده می شوند

وی تاکید کرد: طبق اعلام طرفین عراقی و هم چنین مسئولان ما در کشور باید زائران به طور حتم ویزا داشته باشند و صرف داشتن کارت ملی چون سال های قبل امکان تردد آنها وجود ندارد و تعدادی از افرادی که سعی داشتند به روال سال های گذشته و طی تاسوعا و عاشورای حسینی به کشور عراق سفر کنند بازگردانده شده اند.

فریادرس خاطرنشان کرد: کمیته های تشکیل شده در قالب ستاد ساماندهی زائرین در کشور عراق بحث اسکان، تامین مواد غذایی، حمل و نقل و…را پیگیری کرده و همه مسائل زائران را مد نظر خواهند داشت.

وی از برگزاری جلساتی طی روزهای آتی برای برنامه ریزی در اعزام رائرین به عتبات عالیات طی اربعین حسینی خبر داد و گفت: نتایج و تصمیمات آتی به این منظور اطلاع رسانی خواهد شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *