پست وبلاگ

صادرات صنایع دستی ایران رشد کرد

پویا محمودیان – مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی در نشست خبری معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با اصحاب رسانه اظهار داشت: در ۴ ماهه امسال ۳۶ درصد رشد صادرات صنایع دستی داشتیم، در حالیکه ۴ ماهه سال گذشته ۱۸ درصد نسبت به سال گذشته آن منفی بودیم، و این صادرات شامل سنگ‌های قیمتی، چوب، گلیم، مبلمان صنایع دستی و .. است و امیدواریم تا پایان سال با ارقام بهتری در صادرات مواجه شویم.

محمودیان گفت: از ابتدای سال تاکنون نمایشگاه صنایع دستی ایران در چین، بلغارستان، فلورانس و ترکیه داشتیم که فروش خوبی داشتیم به خصوص در چین همه محصولات فروخته شد، همچنین نمایشگاه‌های تا پایان سال در میلان ایتالیا که بزرگترین در اتحادیه اروپا است و مهمان ویژه هستیم، شرکت می‌کنیم، در فرانکفورت نیز نمایشگاهی داریم، الجزایر، دبی، اسپانیا را داریم، این نمایشگاه‌ها ویترین ایران در دنیا به حساب می‌آید.

مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی کشور ادامه داد: برای شرکت کنندگان برای حضور در نمایشگاه خارج از کشور تسهیلات خوبی تعیین شده است که با استقبال خوبی مواجه شده است

محمودیان ادامه داد: متاسفانه در نمایشگاه گرجستان نیز شرکت کنندگان ایرانی به نمایشگاه نرسیدند و رخداد  تلخی بود که در حراست در حال پیگیری است و ضرر و زیان شرکت کنندگان ایرانی نیز در حال بررسی است، بنابراین تدابیری را در حال انجام است تا ضوابط مجری خارج از کشور مشخص شود و با دستور  معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور از مجریان خارج از کشور تعهد گرفته شود.

مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی کشور عنوان کرد: ایرانیان خارج از کشور بعد از برجام درخواست همکاری و خواهان سرمایه گذاری بسیاری در عرصه صنایع دستی  شدند.

محمودیان تصریح کرد: امیدواریم با سایت‌های فروش صنایع دستی خارج از کشور ارتباط برقرار کنیم، بنابراین تفاهمنامه ای با همراه اول منعقد خواهیم کرد که جزییات آن اعلام می‌شود تا با این هدف به سایت‌های بزرگ فروش صنایع دستی وصل شویم.

وی گفت: قرار است با همکاری شرکت‌های بزرگ کره ای به مناسبت روز ملی کره در تهران نمایشگاهی از چوب و معرق برگزار کنیم زیرا رئیس جمهور کره کار معرق انجام می‌دهد و این کار را با سفارتخانه‌های دیگری نیز خواهیم داشت.

محمودیان با اشاره به برگزاری روز ملی صادرات بیان داشت: در گمرگ شهرهای جهانی‌مان آموزش‌های تخصصی ارائه خواهد شد و صادرکنندگان با نام صادرکنندگان ویژه در سایت مرتبطی ثبت شود.

مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی کشور در خاتمه برای جذب گردشگر نیز خاطرنشان کرد: در این راستا اسم بازارچه عودلاجان در تورهای تهرانگردی ثبت می‌شود.

انتهای پیام/

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *