پست وبلاگ

۴۷ میلیون دلار فرش ایران به آمریکا صادر شد

رئیس سازمان ملی فرش ایران گفت: در ۷ ماه ابتدای سال جاری و بعد از لغو تحریم‌ها بیش از ۴۷ میلیون دلار فرش دستباف ایران به کشور ایران به طور مستقیم به آمریکا صادر شد، در حالی که در سال‌های تحریم صادرات فرش ایران به این کشور صفر بود.

وی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص رفع تحریم‌های صادرت فرش دستباف ایران گفت: فرش دستباف کشور به‌طور مستقیم از برجام متأثر شد و تحریم صادرات فرش ایرانی لغو و صادرات این محصول به کشور آمریکا از سر گرفته شد.

کارگر افزود: در ۷ ماه ابتدای امسال بیش از ۴۷ میلیون دلار صادرات فرش به کشور آمریکا داشته‌ایم، در حالی که در سال‌های تحریم صادرات فرش ایران به کشور آمریکا صفر بود.

رئیس سازمان ملی فرش ایران ادامه داد: صادرات فرش ایران قبل از برجام و در سال ۲۰۱۰، ۸۰ میلیون دلار بود که در ۷ ماهه سال جاری ۴۷ میلیون دلار آن محقق شده است و امکان دست‌یابی به وضعیت قبل از اجرای برجام در سال جاری وجود دارد.

وی تصریح کرد: آمار گمرک نشان می‌دهد که صادرات فرش نفیس و گران بهای ایران به آمریکا در ۷ ماه سال جاری وجود نداشته که این امر نشان دهنده سلیقه آمریکایی‌ها برای خرید فرش‌های مستعمل ایران است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *