پست وبلاگ

تامین امنیت مردم و گردشگران در سد کوچری گلپایگان

به گزارش اکوتو ، کمال الدین کاظمی اظهار داشت: طرح انتقال آب از سرشاخه های دز به قمرود که سد کوچری نیز بخشی از آن است، نسبت به اعلام هشدارهای خطر و فعالیت های لازم در خصوص ایمنی مردم در اطراف سد و دریاچه سد کوچری از ابتدای آبگیری تاکنون اقدام کرده است.

وی افزود: این طرح در کنار وظایفی که در زمینه تامین ایمنی و امنیت مردم در اطراف سد کوچری داشته و تاکنون نسبت به آن به صورت دقیق و با حساسیت ویژه اقدام کرده است، پیگیری های زیاد و مستمری نیز جهت اخذ مجوز راه اندازی یک پایگاه امداد و نجات در حاشیه سد انجام داده که پس از اخذ مجوز، جهت اقدامات بعدی تقدیم مقامات مسئول شهرستان خواهد شد.

کاظمی با تاکید بر اینکه در تعطیلات نوروز امسال نیز از سوی کارگاه سد مخزنی کوچری اطلاعیه و بروشورهای هشدار و اعلام خطر به شهروندان ارائه شده بود، گفت: متاسفانه گردشگران و مردم محلی گاهی نسبت به هشدارها و علائم و تابلوهای هشداردهنده و حتی مامورانی که در این زمینه اعلام خطر می کنند، بی توجهی کرده  و همین امر  سبب بروز اتفاقات ناگواری می شود.وی ادامه داد: با این وجود طرح انتقال آب از سرشاخه های دز به قمرود و شرکت آب منطقه ای تهران همواره نسبت به برنامه های حفاظتی و تامین ایمنی در اطراف سد کوچری اقدام کرده اند.

کاظمی با اشاره به اقدامات این طرح و پیمانکار احداث ساختمان سد مخزنی کوچری اظهار داشت: نصب تابلو و بنرهای هشداردهنده و راهنما، بستن راه های مواصلاتی به دریاچه، چاپ و پخش بروشورهای هشداردهنده به خانواده ها و گردشگران، نصب نوارهای خطر در محل های با ظرفیت خطرسازی و حادثه آفرینی و غیره از جمله اقداماتی است که بر اساس تجربه های گذشته به ویژه در تعطیلات نوروز و ایام تعطیل صورت گرفته است.

کاظمی در پایان با بیان اینکه این طرح تلاش می کند تا سایر اقدام های لازم در خصوص حفظ ایمنی گردشگران در حریم سد کوچری را نیز انجام دهد، گفت: تامین امنیت مردم و گردشگران در اطراف سدها و دریاچه سدها به ویژه سدهایی که تازه آبگیری می شوند و در آستانه بهره برداری کامل هستند وظیفه تمامی دستگاه های مرتبط است که در این خصوص شرکت آب منطقه ای تهران اقدام های لازم را انجام داده است.

گفتنی است، پیش از این فرماندار گلپایگان در سخنانی اعلام کرده بود: بعد از چندین بار مکاتبات با آب منطقه‌ای تهران که موظف به ایمن‌سازی، حصارکشی و حتی ایجاد پایگاه امدادی در این منطقه است، هنوز اقدامی از سوی این نهاد صورت نگرفته است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *