پست وبلاگ

ثبت قیمت طلا به نزدیک کمترین رقم در ۸ ماه اخیر

قیمت طلا روز جمعه در نزدیکی پایین ترین رقم ۸ ماه اخیر در نوسان بود و تحت فشار تقویت ارزش دلار و افزایش احتمال بالا رفتن نرخ بهره در آمریکا در سال جاری، در مسیر ثبت چهارمین هفته کاهشی خود قرار داشت.
قیمت پلاتین و پالادیوم نیز به دلیل هشدارها در مورد احتمال کاهش بیشتر قیمت فلزات گرانبها در صورت تقویت بیشتر ارزش دلار و رشد شاخص ها در بازار بورس، در نزدیکی پایین ترین رقم چند سال گذشته باقی ماند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۵۰ سنت کاهش به رقم ۱۱۴۴ دلار رسید که فاصله چندانی با پایین ترین رقم از نوامبر ۲۰۱۴ تاکنون (۱۱۴۲ دلار و ۱۰ سنت) که روز پنجشنبه به ثبت رسیده بود نداشت. قیمت طلا در هفته جاری حدود ۲ درصد کاهش یافته است.
ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «ما همچنان در مورد طلا نگران هستیم و اگر قیمت سطح مقاومت ۱۱۴۱ دلار را رد کند، تعجب نمی کنیم که شاهد یک کاهش قابل توجه دیگر باشیم.»
قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳ درصد کاهش داشته و این سومین سال متوالی افت قیمت فلز زرد بوده است.
پس از اینکه جانت یلن، رئیس فدرال رزرو آمریکا در کنگره اعلام کرد که اگر اقتصاد آمریکا آنگونه که انتظار می رود رشد کند، بانک مرکزی این کشور در مسیر افزایش نرخ بهره در سال جاری قرار دارد، ارزش دلار وز پنجشنبه در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی به بالاترین رقم ۷ هفته گذشته رسید و موجب شد که ضربه ای دیگر در این هفته به قیمت طلا وارد شود.
جیسون کریسولا، تحلیلگر بازار طلا گفت: «اگر ارزش شاخص ها در بازار سهام همچنان بالا برود و دلار روند صعودی خود را ادامه دهد، قیمت فلزات گرانبها در کوتاه مدت ممکن است تحت فشار شدیدی قرار گیرد.»

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *