پست وبلاگ

ایران در رده بندی پهنای باند اینترنت ثابت رتبه ۱۱۵ را کسب کرد

اکوتو – اتحادیه جهانی مخابرات گزارش داده است که ایران در رده‌بندی پهنای باند اینترنت ثابت، رتبه ۱۱۵ جهان و در زمینه تخصیص پهنای باند به ازای هر کاربر رتبه ۱۵۸ را دارد.
احمد نخجوانی، عضو دبیرخانه شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ADSL در گفتگو با خبرگزاری مهر گفته است که تا پایان سال ۲۰۱۵ نسل سوم موبایل ۸۹ درصد قاره اروپا، ۶۰ درصد قاره امریکا، ۳۴ درصد کشورهای در حال توسعه و ۶ درصد خانوار کشورهای کمتر توسعه یافته را پوشش خواهد داد.

اتحادیه جهانی مخابرات پیش‌بینی کرده است که ایران تا پایان سال ۲۰۱۳ در شاخص توسعه ICT در جهان رتبه ۹۴ را کسب خواهد کرد. ایران حتی با کسب این رتبه از کشورهایی چون مالدیو، اردن، فیجی و مغولستان رتبه پایین‌تری خواهد داشت.
او همچنین اضافه کرده است که در شاخص توسعه IDI که براساس دسترسی به اینترنت، کاربران و مهارت در حوزه ICT ارزیابی می‌شود ایران رتبه ۹۴ را دارد که از متوسط آسیا و جهان پایین‌تر است. ایران در این رده‌بندی در زمینه دسترسی به فناوری اطلاعات رتبه ۸۲، در زمینه کاربری رتبه ۱۱۶ جهان و در زمینه مهارت رتبه ۶۸ دنیا را کسب کرده است.

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *