پست وبلاگ

اعطای وام برای حل بحران راه های روستایی

به گزارش اکوتو ، سید حسین میرشفیع  اظهار کرد: ۲۱۰ هزار کیلومتر راه روستایی در کشور داریم، مطالعاتی را در افق ۱۴۰۴ انجام داده‌ایم که ۱۷۳ هزار کیلومتر راه روستایی در اختیار داشته باشیم که البته بخشی از این رقم یعنی حدود ۱۳۰ هزار کیلومتر راه روستایی ساخته شده است.

وی با بیان این‌که باید تابلو  علائم با توجه به سرقت آنها نصب شود، یادآور شد: امسال با توجه به شرایط بحرانی در راه‌های روستایی سعی کرده‌ایم منابع و توان پیمانکاری را به نگهداری راه‌های روستایی اختصاص دهیم.

میرشفیع با بیان این‌که ۵۴ هزار کیلومتر راه روستایی عمر بیش از ۱۰ سال دارند، تصریح کرد: با توجه به افزایش تردد در راه‌های روستایی باید بخشی از این راه‌های یعنی حدود ۱۰ درصد نیازمند ارتقای مشخصات دارند.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر آخرین وضعیت نوسازی ناوگان حمل‌ونقل روستایی اظهار کرد: حمل‌ونقل روستایی تحت مدیریت خاصی قرار نداشت و به‌صورت سنتی وسایل نقلیه به این مناطق تردد داشتند. خوشبختانه در سازمان راهداری حمل‌ونقل جاده‌ای اداره کلی برای این کار تشکیل شده و قرادادهای خوبی با  کمک کمیته امداد برای حمل‌ونقل روستایی منعقد شده است.

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بر اساس این قرارداد وام‌هایی برای خرید سواری حمل‌ونقل روستایی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، همچنین با چند شرکت برای خریداری ون هماهنگ شده است.

میرشفیع با بیان این‌که خطوط حمل‌نقل روستایی طراحی شده است، یادآور شد: برای توسعه حمل‌ونقل روستایی وام ارزان قیمت با کارمزد ۴ درصدی  طراحی شده است.

وی با بیان این‌که ۷ هزار کیلومتر راه‌ روستایی در معرض تخریب به دلیل وجود معادن هستند، بیان کرد: در قانون مشخص شده که بخشی از منابع معادن به راه‌های روستایی اختصاص یابد که تا کنون این موضوع نیز عملیاتی نشده است.

وی همچنین با اشاره به این‌که در بهار امسال ۲۸٫۵ درصد کاهش تلفات جاده‌ای در راه‌های روستایی ثبت شد، بیان کرد‌: خطر در ماه شهریور بیشتر در راه‌های روستایی در کمین است، چراکه هم تردد افزایش می‌یابد و هم این‌که دامداران از این راه‌ها بیشتر استفاده می‌کنند.

وی با یادآوری این‌که متاسفانه سرمایه‌گذاری برای راه‌های روستایی امکان‌پذیر نبوده و اعتبارات به اندازه نیاز تامین نشده است، تصریح کرد: هنوز اعتبارات استانی و ملی به راه‌های روستایی در سال جاری تخصیص نیافته است و از سهمیه قیر وزارت راه و شهرسازی و توان پیمانکاران در این بخش استفاده شده است.

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: تا اسفند ماه سال گذشته ۱۰۵ هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی داشته‌ایم که حدود دو هزار کیلومتر در سال ۹۴ به این رقم اضافه شده است.

میرشفیع با اشاره به این‌که معاونت راه روستایی در پلیس راه تشکیل شده است، گفت: با همکاری‌های به عمل آمده کاهش تلفات را شاهد بوده‌ایم، اما با وجود این‌که باید ۶۰ درصد جرایم رانندگی راه‌های برون شهری به ایمن‌سازی این راه‌ها اختصاص یابد، هنوز این جرایم اختصاص نیافته است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *