پست وبلاگ

احیای روستاها به واسطه رونق گردشگری

به گزارش اکوتو ، سیدمحمد حسینی  ضمن اشاره به مهاجرت روستائیان به شهرها گفت: دولت تلاش می‌کند با تثبیت اشتغال در روستاها از ادامه روند مهاجرت جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه در دوران بعد از انقلاب امکانات مطلوبی از جمله مدرسه، خطوط مخابراتی و جاده‌های دسترسی برای روستاها در نظر گرفته شده است، افزود: احیای شغل و پیشه روستائیان از جمله راه‌های تثبیت جمعیت است.

وی بیان کرد: با تثبیت شغل و پیشه در روستاها، روستاییان به واسطه شغلی که از پدران آنها به ارث مانده و بیش از سایر شغل‌ها با روحیه آنها سازگاری دارد، در روستا ماندگار می‌شوند.

حسینی ادامه داد: محصولاتی که روستاییان تولید می‌کنند، نیازمند بازار فروش است و یکی از بهترین بازارهای فروش این محصولات گردشگرانی هستند که به روستاها سفر می‌کنند، از این حیث رونق گردشگری روستاها اهمیتی دو چندان پیدا می‌کند.

وی تثبیت جمعیت و اشتغال روستاها را منوط به همکاری منسجم تمامی دستگاه‌های مرتبط دانست و بیان کرد: با تعاملی سازنده می‌توانیم تثبیت توسعه فرهنگ و معیشت روستا را دنبال کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تعیین روستاهای هدف گردشگری را از جمله اقدامات انجام شده در راستای دستیابی به اهداف مذکور برشمرد و تصریح کرد: برای روستاهایی که به عنوان روستای هدف گردشگری تعیین می‌شوند، اعتباراتی در نظر گرفته می‌شود که در ساماندهی و حفظ بافت تاریخی روستا به کار گرفته می‌شوند.

حسینی ظاهر آراسته روستا را عامل جذب گردشگر و جلب رضایت روستاییان دانست و گفت: به همین جهت ۲۵ روستای استان مرکزی به عنوان روستای هدف گردشگری معرفی شده‌اند، تا با به وجود آوردن شرایط لازم در این مناطق رونق گردشگری و تثبیت و ماندگاری جمعیت را شاهد باشیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *