پست وبلاگ

رشد شاخص بورس برای پنجمین هفته پیاپی

هجدهمین هفته معاملاتی تالار شیشه ای در حالی به پایان رسید که تعداد ۵۵۶۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۱۹۱۵ میلیارد ریال در ۴۰۳ هزار دفعه توسط معامله گران دست به دست شد که به ترتیب ۲۹، ۴۳٫۳ و ۱۲ درصد افزایش را نشان می دهد.

ارزش معاملات نرمال نیز در این مدت به ۱۱ هزار و ۹۱۵ میلیارد ریال و حجم معاملات نرمال به ۵۵۶۹ میلیون سهم و حق تقدم رسید که به ترتیب ۶۷٫۶ و ۴۳ درصد افزایش را تجربه کرد.

همچنین تعداد ۲۴۸۷۹۴ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۲۴۸ میلیارد ریال در هفته ای که گذشته معامله شد که به ترتیب ۶۱٫۶ و ۶۸٫۸ درصد کاهش را نشان می دهد.

این گزارش می افزاید: شاخص کل نیز در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۶ تیرماه جاری با ۲۰۶۶ واحد افزایش برای پنجمین هفته پیاپی مثبت بود و به رقم ۶۸۸۲۸ واحد رسید. شاخص بازار اول هم با ۱۱۲۱ واحد افزایش به رقم ۴۹۳۲۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۶۵۵۴ واحد افزایش به عدد ۱۴۴۰۶۹ واحد رسیدند که به ترتیب ۲٫۳۲ و ۴٫۷۷ درصد افزایش داشته اند.

گروه چاپ و تکثیر نیز با ۱۳٫۱۸ درصد، ماشین آلات و  دستگاه های برقی با ۸٫۳۵ درصد، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم با ۷٫۵۸ درصد، استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف با ۷٫۳۸ درصد و سایر واسطه گریهای مالی با ۶٫۹۵ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه ها در هفته گذشته به خود اختصاص دادند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *