پست وبلاگ

رشد چهار برابری گردشگران کاشان در دولت یازدهم

سیدمحمدناظم رضوی روز شنبه در نشست «کاشان شهر فرصت ها» اظهار داشت: با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور، تاکید دولت چه در زمان مذاکرات و پس از برجام آماده سازی برای پذیرش سرمایه گذاران و رفت و آمد فعالان اقتصادی از کشورهای غربی و اروپایی است.
وی به حضور کاشان به صورت ویژه در جلسه مقامات عالی رتبه دیپلماتیک کشور و وزارت صنعت و معدن اشاره کرد و افزود: شهرداری کاشان در ایجاد امنیت و شرایط پویا برای سرمایه گذاران و تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی و افزایش مناسبات تجاری و بازرگانی با بخش خصوصی می کوشد.
ناظم رضوی تاکید کرد: حضور رایزنان بازرگانی از هشت کشور خارجی در شهرداری کاشان برای افزایش مشارکت های تجاری یکی از این برنامه هاست.
به گفته وی، از آنجا که کاشان چشم انداز عمده استان اصفهان در مباحث گردشگری عنوان شده است، مهیا کردن شرایط برای سرمایه گذاران و گردشگران ضروری است.
شهردار کاشان بر فراهم کردن زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری برای سرمایه گذاران تاکید کرد و گفت: حضور گردشگران خارجی از کشورهای مختلف با توجه به داشته های تاریخی، فرهنگی و مذهبی کاشان و ویژگیهای اقلیمی و طبیعی زمینه خوبی برای بارورسازی فرصت ها و رشد و تعالی شهر است.
وی گفت: آماده سازی اماکن اقامتی و هتل های کاشان توسط گردشگران در دو سال گذشته از چند ماه قبل موید رشد فزاینده حضور گردشگران در این منطقه است.
رئیس شورای اسلامی شهر کاشان نیز در این نشست اظهار داشت: تلاش شورای شهر تصویب برنامه ها و مصوباتی در جهت ایجاد شرایطی برای امنیت خاطر و اطمینان سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در این شهرستان است.
حسین حیدریان افزود: نگاه مدیران شهری، نگاه کلان به سرمایه گذاری و شکوفایی آن با تجمیع و تمرکز سرمایه هاست و امروز با غنیمت شمردن فرصت های سرمایه گذاری می توان آینده کاشان را با ترقی و پیشرفت و تعالی رقم زد.
رئیس شورای اسلامی کاشان گفت: کاشان فرش قرمز خود را در استقبال از سرمایه گذاران بخش خصوصی پهن کرده است.
حیدریان تصریح کرد: کاشان شهرستانی با ۹۰۰ واحد صنعتی به ویژه در تولید محصولات نساجی، گلاب و عرقیات گیاهی است که اقتصاد آن به برکت این واحدهای تولیدی در منطقه فعال است.
وی اشتغال ۴۳ هزار نفر در صنایع کاشان را یادآورشد و افزود: تعداد یکهزار و ۷۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده و ۳۱۳ اثر ثبت ملی شده، تعدد بقاع متبرکه و شهرهای قمصر، نیاسر، برزک، نطنز، آران و بیدگل، بادرود و نوش آباد در اطراف کاشان ظرفیت خوب گردشگری برای کاشان و استفاده از پتانسیل های خوب این منطقه را فراهم کرده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *