پست وبلاگ

رشد ۳۰ درصدی بازدید از جاذبه‌های گردشگری لرستان

رشد ۳۰ درصدی بازدید از جاذبه‌های گردشگری لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از رشد ۱۰ و ۳۰ درصدی اسکان و بازدید از جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی و تاریخی استان در سال جاری خبر داد.

غلام‌رضا سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا نیمه نخست شهریور بیش از ۶۵۰ هزار نفر در اقامت‌گاه‌ها، هتل‌ها، کمپ‌ها و… در استان اسکان داشته‌اند که نسب به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش یافته است. همچنین در این مدت حدود چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی و تاریخی استان بازدید کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است.

وی گفت: با همکاری همه دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر استان و با حمایت‌های استاندار تدابیر ویژه‌ای برای دهه آخر سفرهای تابستانی اندیشیده شده است. قلعه فلک‌الافلاک، دریاچه گهر، مساجد جامع و امام بروجرد و چند اثر دیگر بیشترین بازدید را در استان داشته‌اند.

سلیمانی تأکید کرد: لرستان در بخش گردشگری ظرفیت‌های خوبی دارد و در چند سال گذشته هدف‌مان این بوده که از معبر به مقصد گردشگری تبدیل شویم و خوشبختانه در این زمینه عملکرد خوب بوده است. تعامل دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر برای تحقق شعار “مقصد گردشگری” خوب بوده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *