پست وبلاگ

روز اثبات عشق واقعی / از فرزند آذربایجان تا پیرمرد قدخمیده تبریز

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو ؛ ساعت ۱ بامداد روز دوشنبه است، عده‌ای در خواب ناز شب هستند، عده‌ای هم مثل من فکر بازی روز چهارشنبه نمی‌گذارد راحت بخوابد. بازی که شاید به‌واسطه آن‌یک بار دیگر استادیوم ۷۰ هزارنفری را مملو از جمعیت عاشق تراکتور ببینیم.

فکرم عجیب مشغول است، فکر روزهایی را می‌کنم که نه خبری از بلیط رایگان بود و نه خبری از بیانیه صادر کردن‌ها برای پر کردن ورزشگاهی که چند ساعت قبل از بازی پر می‌شد و جهنمی برای تیم‌های حریف می‌ساخت.
جهنمی که باعث می‌شد کادر فنی و بازیکنان تیم‌های حریف را به اعتراف بی اندازد و بگویند که بازی در این ورزشگاه کار آسانی نیست، شاید آن روزها کسی نمی‌دانست که چه بلایی قرار است سر تیم محبوب آذربایجان بیاید، تیمی که به‌یکباره پس از صعود به لیگ برتر شد گربه سیاه تیم‌های سرخابی پایتخت شد، تیمی که هوادارانش برای اولین بار در کشور کارهایی انجام می‌دادند که باعث حیرت جامعه فوتبال کشور می‌شد از شعار عیبی یوخ بگیر تا تشویق بوندسلیگایی اش، از حضور ۱۰۰ هزارنفری در اولین بازی آسیایی‌اش بگیر تا سیاه‌پوش شدن کل ورزشگاه در اولین بازی بعد از زلزله فاجعه‌بار ورزقان، تیمی که هوادارانش دست‌به‌کارهای بزرگی می‌زدند و خود را از هواداران دیگر تیم‌ها متمایز کرده بودند.

اما الان دیگر از آن هواداران خبری نیست ۷۰ هزار نفر هوادار در هر بازی شده ۱۰ هزار نفر آن هم به لطف صادر کردن بیانیه‌ها و رایگان کردن بازی‌ها، دیگر خبری از شعار معروف عیبی یوخ که بعد از گل خوردن تیم همگان باهم سر می‌دادیم نیست، اما تا دلت بخواهد انواع اقسام شعارهایی داریم که بیشتر شبیه شعارهای هواداران تیم های پایتخت‌نشین است از شعار حیا کن رها کن بگیر تا صدا کردن اسم انواع اقسام افرادی را که خود را فرزند آذربایجان می‌نامند ولی در عمل بیشتر دشمن آذربایجان هستند، فرزندی که شب قبل بازی در اردوی تیم حریف حاضر می‌شود و برای این تیم مقابل تیم همشهری‌اش آرزوی موفقیت می‌کند، فرزندی که چند نفر خبرنگار را اجیر کرده است تا جو ورزشگاه و اتاق خبرنگاران را متشنج کنند.

عزیزان من از همه این‌ها که بگذریم علت این‌همه حاشیه‌های پیش‌آمده خود ما هستیم. ماهایی که قبل از شروع بازی و پس از پایان بازی یک‌صدا تیممان را تشویق می‌کردیم.

الان این تیم نیازی به فراز کمالوند که با قهرها و آشتي‌ها، با مصاحبه‌هاي جنجالي و آتشين خود، دل هواداران را به دست می‌آورد؛ یا رسول خطیبی که سر بازيکن، داور و مديرعامل داد می‌زد و یا توني پير که براي اثبات عشقش، خود را زمين می‌کوبید نیست، الان این تیم به تو نیاز داردبه تشویق‌های تو به جهنمی که برای تیم های حریف می‌ساختی نیاز دارد به صدا و حمایت تو که یک‌صدا تراختور شامپیون صدا می‌کردی نیاز دارد، همه ما میدانیم که نامهربانی‌هایی در این میان نسبت به هواداران تراکتور شده است از انتخاب سرمربی‌اش بگیر تا برگرداندن بازیکنی که قبل از رفتن به پادگان حاضر نبود یک‌لحظه هم در تراکتور توپ بزند، اما به نظر شما می‌توان با قهر از تیم این مسائل را حل کرد، آیا می‌توان با نرفتن به ورزشگاه این مسائل را حل کرد؟

کمی که فکر کنید می‌بینید که نه‌تنها باعث حل شدن مشکلات نمی‌شود بلکه چند نفر جیره‌خوار هم برای خود گروه‌هایی تشکیل می‌دهند و اسم کسانی را در وزرشگاه به زبان می‌آورند که انتخاب آن‌ها برای تیم تراکتور برای این افراد منافع زیادی خواهد داشت. از همه این ها که بگذریم حرف اصلی من با شما هواداران واقعی تیم است هواداری که در سال اول صعود به لیگ برتر از اول اتوبان تا ورزشگاه با پای پیاده به ورزشگاه می‌آمدی به ورزشگاهی که گاهی در آن آب آشامیدنی هم پیدا نمی‌شد اما فقط به عشق تراکتور می‌آمدی، ای هوادار روز چهارشنبه مهم‌ترین روز امتحان توست روزی که می‌توانی با مشت گره‌کرده بر دهن حاشیه‌سازان بزنی روزی که می‌توانی به همگان ثابت کنی که این تیم تنها یک صاحب دارد آن‌هم فقط هوادارانش هستند، می‌توانی استارت پیروزی‌های پیاپی تیم را چه در لیگ برتر و چه در لیگ قهرمانان آسیا بزنی، روزی که کاری کنی یک‌بار دیگر صداوسیما اطلاعیه بدهید و بنویسید دیگر به ورزشگاه نیایید چون ظرفیت ورزشگاه به‌طور کامل پرشده است آری تو می‌توانی چون تو هوادار تراکتور هستی چون تو در سرمای ۲۰- درجه توانستی و بازهم می‌توانی. وعده دیدار ما چهارشنبه ساعت ۱۶ قلعه سرخ ها
گلجک بیزیمدیر

* یادداشت ارسالی یکی از هواداران تراکتورسازی تبریز

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

3 دیدگاه در “روز اثبات عشق واقعی / از فرزند آذربایجان تا پیرمرد قدخمیده تبریز

  1. واقعا عالی نوشته شده من از اول فصل امسال به استادیوم نرفته بودم اما حالا با این نوشته فهمیدم که صاحبان اصلی تیم ما هواداران هستیم من هم همراه دوستانم به ورزشگاه خواهم رفت و از این به بعد تیمم را تنها نخواهم گذاشت

  2. چرا باید برم تو سرما ببینم بی غیرت ها خوابیدن تو دفاع یا بزرگترین تاکتیک شان حمله از کنارهاست یا پرتاب اوت دستی بلند موقع که واسم ارزش نمیدن نمیرم ۳کیلومتر پیاده رفتن بهتر از بودن امثال عباسی بختیار رفیعی وحمودی است آقا عباسی جواب بازی قبل که سرمان رو بریدن پیکرش هم بوده چی شد پس؟ یادمان است ها زودی فراموشش کنیم یا جناب وزیر ورزش یا شما آقا رئیس جمهور جواب ما چی شد؟؟؟؟؟؟

    1. با سلام.پس آقا کمال شما الویتت خودت هستی نه تراختور!!اصلا این متن برای امثال شما که فکر خودشون هستند نوشته نشده ! این متن مال اونائی هست که واقعا عاشق تراختورند نه شیفته خودشون.هرکس خودش رو عاشق و طرفدار واقعی تیم میدونه باید حمایتش کنه تو سرما تو گرما تو بحران تو آرامش تو صدر جدول یا ته جدول با مدیر عامل یا مربی خوب یا بد و …کلا در هر شرایطی.حرفش رو بزنه کامل هم بزنه ولی تیم رو حمایت کنه.یادمون باشه “” همه رفتنی هستند فقط تراختوره که میمونه”””یادمون نره!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *