پست وبلاگ

روستای جنت رودبار رامسر پایلوت بوم گردی کشور انتخاب شد

محمد علی فیاضی عصر پنجشنبه در نشست بررسی اجرای هرچه بهتر این طرح در روستای جنت رودبار، افزود: طرح بوم گردی موجب توانمند سازی جوامع محلی ، رونق اقتصادی و بهره مندی عموم مردم از این طرح می شود.
وی بیان داشت: چنین طرح هایی موجب تقویت گردشگری روستایی است و در احیای آیین ها بومی ، آداب و سنن نیز موثر است.
وی ادامه داد: براساس ابلاغیه برنامه ششم توسط مقام معظم رهبری، گردشگری باید ۵ برابر شود و این سازمان نیز عزم خود را برای این مهم جزم نموده است.
فیاضی بیان داشت: بوم گردی از سال ۱۹۹۵ میلادی وارد ادبیات گردشگری جهان شد و مولفه های چون حفظ معماری سنتی ، صیانت از طبیعت، کمک به اقتصاد روستایی بدنبال دارد.
مدیر کل دفتر همکاری ها و توافق های ملی گردشگری کشور تاکید کرد: باید در زمینه طرح بوم گردی جنت رودبار علاوه بر شهرستان تمامی استان و دستگاه های ذیربط پای کار بیایند و ضمن اینکه آیین نامه جامع نیز با حفظ بافت روستا تدوین شود.
وی افزود: در کشور ۵۰۰ روستا تعیین شده تا با اعتبارات سازمان و دولت زیرساخت های گردشگری در آنها فراهم شود و برای مازندران نیز سهم بسیار خوبی تعیین شده است.
فیاضی گفت: توسعه بوم گردی را باید جدی گرفت چون مکمل کشاورزی ،دامپروری بوده و مهاجرت نیز کمتر می شود.
براساس تفاهم نامه با وزارت ارتباطات از مجموع ۹۷۰۰ دفتر آی سی تی (ict ) در هر استان باید ۵ دفتر به عنوان دفاتر اطلا ع رسانی گردشگری تبدیل می شوند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *