پست وبلاگ

روستای جنت رودبار رامسر پایلوت بوم گردی کشور انتخاب شد

روستای جنت رودبار رامسر پایلوت بوم گردی کشور انتخاب شد

محمد علی فیاضی عصر پنجشنبه در نشست بررسی اجرای هرچه بهتر این طرح در روستای جنت رودبار، افزود: طرح بوم گردی موجب توانمند سازی جوامع محلی ، رونق اقتصادی و بهره مندی عموم مردم از این طرح می شود.
وی بیان داشت: چنین طرح هایی موجب تقویت گردشگری روستایی است و در احیای آیین ها بومی ، آداب و سنن نیز موثر است.
وی ادامه داد: براساس ابلاغیه برنامه ششم توسط مقام معظم رهبری، گردشگری باید ۵ برابر شود و این سازمان نیز عزم خود را برای این مهم جزم نموده است.
فیاضی بیان داشت: بوم گردی از سال ۱۹۹۵ میلادی وارد ادبیات گردشگری جهان شد و مولفه های چون حفظ معماری سنتی ، صیانت از طبیعت، کمک به اقتصاد روستایی بدنبال دارد.
مدیر کل دفتر همکاری ها و توافق های ملی گردشگری کشور تاکید کرد: باید در زمینه طرح بوم گردی جنت رودبار علاوه بر شهرستان تمامی استان و دستگاه های ذیربط پای کار بیایند و ضمن اینکه آیین نامه جامع نیز با حفظ بافت روستا تدوین شود.
وی افزود: در کشور ۵۰۰ روستا تعیین شده تا با اعتبارات سازمان و دولت زیرساخت های گردشگری در آنها فراهم شود و برای مازندران نیز سهم بسیار خوبی تعیین شده است.
فیاضی گفت: توسعه بوم گردی را باید جدی گرفت چون مکمل کشاورزی ،دامپروری بوده و مهاجرت نیز کمتر می شود.
براساس تفاهم نامه با وزارت ارتباطات از مجموع ۹۷۰۰ دفتر آی سی تی (ict ) در هر استان باید ۵ دفتر به عنوان دفاتر اطلا ع رسانی گردشگری تبدیل می شوند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *