پست وبلاگ

روزانه ۵ هزار گردشگر از مسجد تاریخی وکیل در شیراز بازدید می‌کنند

الیاس رضایی با بیان اینکه تعداد بازدیدکنندگان از مسجد تاریخی وکیل نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: روزانه به طور متوسط ۵ هزار گردشگر شامل ۴ هزار گردشگر داخلی و بیش از هزار گردشگر خارجی از این مسجد تاریخی دیدن کردند.

وی خاطر نشان کرد: در استان فارس ۷۰ مسجد تاریخی وجود دارد که سالانه در ایام نوروز و در طول اجرای طرح آرامش بهاری، علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب می‌کنند.

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس بیان کرد: از جمله مساجد تاریخی استان فارس می‌توان به مسجد وکیل، مسجد جامع عتیق، مسجد نو، مسجد مشیر، مسجد نصیرالملک، مسجد جامع داراب، مسجد کبیر نی ریز و مسجد جامع سوریان بوانات اشاره کرد.

لازم به ذکر است مسجد وکیل شیراز در مجموعه بناهای زندیه، در کنار بازار وکیل و حمام وکیل در مرکز این شهر قرار دارد. این بنا یکی از بناهای زیبا و بسیار مستحکم دوره زندیه است که از لحاظ هنری و معماری اهمیت زیادی دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *