پست وبلاگ

علت لایروبی رودخانه “کن” چه بود؟

به گزارش سلامت اکوتو ، از سیل اواخر ماه گذشته (۲۸ تیرماه) حدود یک ماه می گذرد و هنوز سرنوشت سه مفقودی این حادثه نامعلوم است بطوریکه شاهین فتحی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران در این باره به تسنیم عنوان کرد: سیل تیرماه هنوز سه مفقود بر جا گذاشته است و تاکنون نیز براساس جستجوی و نجات نقطه ای در مسیر رودخانه کَن موفق به یافتن هیچ جسدی نشدیم.

وی ادامه داد: براین اساس و با توجه به نگرانی و درخواست خانواده‌های مفقودان این حادثه، جلسات کارشناسی برای لاریروبی رودخانه گذاشته شد تا با تجهیزات سنگین این کار برای پیدا کردن اجساد مفقودی صورت پذیرد و هر جا نیز به نیروهای امداد و نجات هلال احمر نیاز بود اقدامات لازم صورت می‌پذیرد.

در این راستا غلامرضا بیداخویدی معاون آمادگی، عملیات و پدافند غیر عامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار کرد: در پی بازدید روز سه شنبه جمعی از مدیران و کارشناسان شهرداری تهران، هلال احمر و فرمانداری تهران از مسیر رودخانه کن، از بالادست تا پایین دست، این رودخانه و سپس نشست مشترک با فرماندار تهران و بررسی مشاهدات، تصمیم بر آن شد تا کل مسیر رودخانه یک بار دیگر با بهره گیری از تجهیزات مکانیزه معاونت خدمات شهری شهرداری و سازمان آتش نشانی پاکسازی شود و همزمان نیروهای هلال احمر نیز به جست و جوی مجدد برای یافتن نشانی از سه جوان مفقود الاثر این سیل بپردازند و این فعالیت از روز یکشنبه (۲۵ مرداد) آغاز شد.

بیداخویدی گفت: در این عملیات پاکسازی و جست و جوی مجدد قربانیان سیل، نیروهای عملیاتی از مناطق۵، ۹، ۲۱ و ۲۲ شهرداری تهران و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در کنار نیروهای آتش نشانی، هلال احمر و فرمانداری تهران حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: در این عملیات تمامی مسیر با دقت بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرد و قطعات درختان، شاخ و برگ‌ها و گل و لای موجود در حوضچه‌های انتظار و اطراف رودخانه جمع آوری می‌شود و در صورت یافتن نشانی از اجساد قربانیان، خانواده‌های آنان در جریان قرار می‌گیرند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *