پست وبلاگ

افتتاح نخستین رینگ پایدار گردشگری در تهران

به گزارش اکوتو ، فرزاد هوشیار پارسیان با بیان اینکه تورهای تهران گردی برای نخستین بار امسال در تمامی طول سال برگزار می‌‌شوند، اظهار داشت: بیش از ۱۱ تور تهرانگردی به صورت پایدار در حال خدمات رسانی به شهروندان هستند و در ۳۰ نقطه از شهر کانترهای گردشگری مستقر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه اولین رینگ پایدار گردشگری شهر تا پایان شهریور در خیابان سی تیر افتتاح می‌شود، افزود: اقدامات مطالعاتی پایه در این خصوص انجام شده و نریشن‌های محتوایی گردشگری برای این مسیر نوشته شده تا با محتواهای مشخص به گردشگران ارائه شود.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران همچنین به دلایل انتخاب خیابان سی تیر به عنوان نخستین رینگ پایدار گردشگری تهران پرداخت و گفت: وجود بیش از ۱۰ موزه، کنیسه، کلیسا و مراکز عبادت زرتشتیان این خیابان را به یکی از زون‌های پرمحتوای گردشگری تبدیل کرده و زمینه را برای افتتاح نخستین رینگ پایدار گردشگری شهر فراهم کرد.

هوشیار در ادامه تصریح کرد: هدف از توسعه گردشگری شهری، راه‌اندازی گردشگری بین‌المللی است. البته ما قبل از هر اقدامی تلاش می‌کنیم تا موضوع گردشگری را برای شهروندان نهادینه کنیم و در مرحله بعد به توسعه گردشگری بین‌المللی بپردازیم.

وی در پایان با اظهار امیدواری نسبت به افزایش تعداد مخاطبان تورهای تهران گردی در ماه‌های آینده گفت: به دنبال آن هستیم تا در سال ۹۴ حداقل یک میلیون گردشگر از تهران بازدید کنند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *