پست وبلاگ

خبر خوب برای حمل و نقل ریلی ؛ ریل ملی در راه است

به گزارش گروه اقتصادی اکوتو ، سعید محمدزاده در گفت‌وگویی با تاکید بر این‌که ریل مورد نیاز راه‌آهن را از منابع مختلف تامین کرده‌ایم، اظهار کرد: قبل از تحریم‌های ناعادلانه عمده‌ترین و جدی‌ترین منابع تامین ریل کشورهای اروپایی بودند.

وی با اشاره به این‌که در طی تاریخ ساخت راه‌آهن  ریل از اروپا، چین، ترکیه و هند تامین شده است،  ادامه داد: در حال حاضر ریل را از منابع غیراروپایی تامین می‌کنیم و خوشبختانه در این زمینه دچار مشکل نشده‌ایم.

وی با بیان این‌که قدم بزرگی در زمینه رفع نیازهای داخلی به ریل برداشته شده و آن بحث تولید ریلی ملی در کشور است، تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی به‌طور جدی از این برنامه حمایت می‌کند و امیدواریم این موضوع امسال به سرانجام برسد و شاهد تولید ریل ملی (Made in Iran) از اوایل سال آینده باشیم.

به گزارش تسنیم، کارخانه ذوب‌آهن اصفهان در راستای تامین نیاز داخلی برنامه تولید ریل ملی (ریل UIC60) را در دستور کار قرار داده و در این زمینه کارخانه‌ای را از آلمان خریداری و تجهیزات آنرا وارد کشور کرده است. برخی مسئولان وزارت راه و شهرسازی و کارخانه ذوب‌آهن اصفهان نیمه دوم امسال را زمان آغاز تولید ریل ملی اعلام کرده بودند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *