پست وبلاگ

گردشگران رکورد سال پیش را زدند

به گزارش اکوتو ، با افزایش ۴٫۴ درصدی در تعداد گردشگران نسبت به سال ۲۰۱۴ ، سال ۲۰۱۵ با ۱٫۱۸۴ میلیارد گردشگر رکورد تعداد گردشگران در یک سال را زد. به گزارش سازمان جهانی گردشگری نسبت به سال پیش ۵۰ میلیون توریست بیشتر به گردشگری در جهان پرداخته اند.

۲۰۱۵ ششمین سال متوالی بود که میزان رشد در تعداد گردشگران بیش از میانگین همیشگی، یعنی ۴ درصد است.

طالب رفاعی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در این رابطه گفت: گردشگری بین المللی در سال ۲۰۱۵ به رتبه‌های جدیدی رسید. عملکرد قوی این حوزه در حال ایجاد شغل و رشد اقتصادی در جهان است. بنابراین برای کشورها مهم است تا از سیاست های که به رشد گردشگری آن ها کمک می کند، استفاده کنند.

به طور کلی تقاضا برای سفر افزایش یافته است ولی با این وجود به علت تغییر نوسانی قیمت ارز و سود کردن کشورهای وارد کننده و ضرر کردن کشورهای صادر کننده، در مناطق مختلف میزان تقاضا متفاوت بوده است.

آقای رفاعی در این باره گفت: نتایج سال ۲۰۱۵ از قیمت نفت، ارز و بحران هایی که به دست بشر ساخته شده است تاثیر دیده است. ما باید به یاد آوریم که توسعه در گردشگری کاملا با ترویج سفر ایمن بستگی دارد.

به شکل منطقه ای میزان گردشگران در اروپا، آمریکا، آسیا و اقیانوسیه حدود ۵ درصد افزایش یافته در صورتی که در خاورمیانه این میزان ۳ درصد بود و در قاره آفریقا هم این تعداد گردشگران ۳ درصد کاهش یافته بود.

چشم انداز مثبت برای سال ۲۰۱۶

نتایج این گزارش نشاند می دهد که چشم انداز کاملا مثبتی برای گردشگری ۲۰۱۶ وجود ندارد، بر اساس این گزارش بخش گردشگری جهان سازمان ملل انتظار دارد در سال ۲۰۱۶ تعداد گردشگران ۴ درصد افزایش یابد.

به شکل منطقه ای انتظار می رود گردشگران آسیا، اقیانوسیه و آمریکا از ۴ تا ۵ درصد افزایش یابند، اروپا ۳٫۵ تا ۴٫۵ درصد، آفریقا و خاورمیانه هم از ۲ تا ۵ درصد. البته در رابطه با این پیش‌بینی احتمال عدم درست بودن زیادی وجود دارد.

گفتنی است، سال گذشته میلادی سازمان ملل پیش‌بینی کرده بود میزان گردشگران امسال از بین ۳ تا ۴ درصد افزایش یابد.

نتایج منطقه ای سال ۲۰۱۵اروپا (مثبت ۵ درصد) – تعداد کسانی که ۲۰۱۵ از اروپا بازدید کردند، ۶۰۹ میلیون نفر بود یعنی ۲۹ میلیون بیش از ۲۰۱۴، بیشترین افزایش از مرکز و شرق اروپا بود که در این مناطق تعداد گردشگران بیش از ۶ درصد یافته بودند.

آسیا و اقیانوسیه (مثبت ۵ درصد) – با ۱۳ میلیون نفر افزایش تعداد گردشگران این دو قاره در سال ۲۰۱۵ به ۲۷۷ میلیون نفر رسید.

خاورمیانه-(مثبت ۳ درصد) گردشگران این منطقه با ۳ درصد افزایش به ۵۴ میلیون نفر رسیدند.

آفریقا-(منفی ۳ درصد) در این قاره هم با کاهش ۳ درصدی به ۵۳ میلیون نفر رسید. گفته می شود حملات تروریستی در این منطقه از تعداد گردشگران کاسته است. برای مثال در مناطق شمالی قاره آفریقا تعداد گردشگران حدود ۸ درصد کاهش یافت، در این منطقه در کشوری مثل تونس حملات تروریستی زیادی شد

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *