پست وبلاگ

چراغ دهمین جشنواره تئاتر رضوی خاموش شد

به گزارش اکوتو ، ۱۲ اثر راه‌یافته به مرحله مسابقه دهمین جشنواره تئاتر رضوی در سالن گلشن، سالن حافظ و تماشاخانه شمس بجنورد به روی صحنه رفتند و امشب اختتامیه این جشنواره با معرفی آثار برتر به پایان می‌رسد.این ۱۲ اثر که به گفته بسیاری از اهالی هنر و مخاطبان تئاتر، بسیار قوی ظاهر شدند از استان‌های خراسان رضوی، گیلان، تهران، کرمانشاه، قزوین، خوزستان و آذربایجان شرقی به روی صحنه رفتند.

آغاز جشنواره با ۴ نمایش

در نخستین روز از جشنواره تئاتر رضوی نمایش «مسلخ عشق» به نویسندگی امیر مهاجر سلطانی و کارگردانی رضا رمضانی از تهران، نمایش «چهار قدم» به نویسندگی پویان اصغری و کارگردانی میثم ملأ زینل از قزوین ، تئاتر «تاکسی زرد» به نویسندگی عباس جانفدا و کارگردانی محمدحسن زاده از تربت‌حیدریه خراسان رضوی و «نیم مرده» به کارگردانی علی عابدی ویژه جهان اسلام در سالن‌های نمایشی حافظ، گلشن و تماشاخانه شمس با حضور هیئت‌داوران بر روی صحنه رفت.

۶ نمایش در روز دوم جشنواره تئاتر رضوی

روز دوم این جشنواره با شور و هیجان بیشتری دنبال شد و اهالی تئاتر و مردم پیش از هر اجرا پشت درب‌های سالن تئاتر منتظر ماندند.در روز دوم دهمین جشنواره تئاتر رضوی اجرای نمایش‌های «آنم آرزوست»، «رستگاری در شب دور»، «آش طعم با زهر»، «عکس اتفاق عزیز» در بجنورد، «پدرانه»در شهرستان شیروان و «چهار قدم» در شهرستان اسفراین به روی صحنه رفت.

نمایش‌های «آنم آرزوست» به نویسندگی علی موسویان و کارگردانی محمد زواربی، «پدرانه» به نویسندگی آرش عباسی و کارگردانی علی راسخ راد و نمایش «رستگاری در شب دور» به نویسندگی طلا معتمدی و کارگردانی مژده ساعی از تهران در این روز به روی صحنه رفت.

نمایش «چهار قدم» به نویسندگی پویان اصغری و کارگردانی میثم ملأ زینل از قزوین، تئاتر «آش با طعم زهر» به نویسندگی مجید کاظم‌زاده مژدهی و کارگردانی محمد رسائلی از رشت و «عکس اتفاق عزیز» به نویسندگی سید محمد مساوات و کارگردانی سعید نوروزی از کرمانشاه در این روز به روی صحنه رفتند.

استقبال مردم در  روزسوم

 

در سومین روز از جشنواره تئاتر رضوی (۲۷ مرداد) نمایش «بوسیدنت به‌وقت تگرگ» به نویسندگی میلاد اکبر نژاد و علی حاتمی نژاد و کارگردانی محمد شاکری، علی حاتمی نژاد و حسین ابراهیمی کار مشترک سه استان  با استقبال مردم در تالار گلشن بجنورد به روی صحنه رفت.

نمایش «سفر» به نویسندگی علی میرزا عمادی و کارگردانی یعقوب صدیق جمالی از تبریز در دو سیانس ساعت ۱۶ و ۱۷ و ۴۵ دقیقه در تماشاخانه شمس، نمایش «آنم آرزوست» به نویسندگی علی موسویان و کارگردانی محمد زوار بی‌ریا از تهران در تالار حافظ بجنورد به نمایش درآمد.نمایش «بیداری در خواب هزار من» به نویسندگی علی ثقفی و کارگردانی حسین کارگر از استان خوزستان نیز در این روز با استقبال خوب مردم به روی صحنه رفت.

در این روز نمایش «پدرانه» به نویسندگی آرش عباسی و کارگردانی علی راسخ راد در مجتمع فرهنگی هنری اسفراین و نمایش «آنم آرزوست» به نویسندگی علی موسویان و کارگردانی محمد زوار بی‌ریا از تهران هر دو در بخش ویژه در مجتمع‌های فرهنگی و هنری اسفراین و شیروان اجرا شدند.

چراغ دهمین جشنواره تئاتر رضوی خاموش شد

در چهارمین و آخرین روز از جشنواره تئاتر رضوی نیز نمایش‌های «پدرانه» به نویسندگی آرش عباسی و کارگردانی علی راسخ راد از تهران، نمایش «آسا» به نویسندگی و کارگردانی مهدی آشوغ از استان خوزستان، «سوغات سربی» به نویسندگی امیر زاوش و کارگردانی پوریا کریمی از آستانه‌اشرفیه به روی صحنه رفت.

نمایش «روزهای اتفاقی» به نویسندگی و کارگردانی کامران شهلایی از کرمانشاه و نمایش «این یوسف» به نویسندگی و کارگردانی نعمت اسدی مراسم از کرمانشاه  نیز با استقبال مردم به نمایش درآمدند.به گفته تماشاگران و مخاطبات دهمین جشنواره تئاتر رضوی، آثار این دوره از جشنواره از کیفیت خوبی برخوردار بوده‌اند.

البته برخی نیز معتقدند همچنان باید در متون و کیفیت اجرای آثار تأمل بیشتری داشت که تحقق این امر مستلزم آن است که کارگردانان در بازه زمانی گسترده به کار تولید مشغول شوند.

دهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی از ۲۵ مردادماه آغاز و تا ۲۹ مردادماه سال جاری در بجنورد مرکز خراسان شمالی ادامه داشت و امشب اختتامیه این جشنواره برگزار می‌شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *