پست وبلاگ

راه اندازی مراکز بهداشتی در قشم همزمان با هفته دولت

راه اندازی مراکز بهداشتی در قشم همزمان با هفته دولت

به گزارش گروه مناطق آزاد اکوتو به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، منصور سالاری ضمن اعلام آمادگی کامل پایگاه محله چاه تنگو به منظور بهره برداری افزود: شبکه بهداشت در تلاش است تا پایگاه دیگری نیز در شهرک سام و زال در هفته دولت افتتاح کند.

وی با تأکید بر ارائه خدمات رایگان در این مراکز، اضافه کرد: هدف تأسیس پایگاه‌های درمانی ارتقای ارائه خدمات به اقشار آسیب پذیر جامعه و ایجاد عدالت درمانی در بین شهروندان است.

سالاری ادامه داد: ارائه مراقبت از زنان باردار، واکسیناسیون کودکان، خدمات بهداشت روان، بهداشت محیط و تغذیه، دندانپزشکی و بررسی راه کارهای جلوگیری از انتشار بیماری‌های ویروسی در این مراکز انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم از راه اندازی سامانه تلفنی رسیدگی و پاسخگویی به شکایات مردم به منظور ارتقای خدمات درمانی خبر داد و افزود: سامانه ۱۶۹۰ موجب می‌شود تا شهروندان هرنوع انتقاد و پیشنهادی را به راحتی به اطلاع مسئولان شبکه بهداشت برسانند.

وی با بیان راه اندازی سامانه نوبت دهی تلفنی برای دریافت نوبت در بیمارستان پیامبر اعظم(ص)، اضافه کرد: این سامانه مراجعه از راه‌های دور برای دریافت نوبت در بیمارستان را کاهش داده و در زمان و هزینه مردم صرفه جویی می‌کند.

سالاری ادامه داد: همچنین برای صرفه جویی در زمان و هزینه بیماران روستایی، سهمیه ویژه نوبت دهی بیماران اورژانسی روستایی برای آنان در نظر گرفته شده است.

به گفته رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم این اقدامات در راستای طرح تحول نظام سلامت دولت تدبیر و امید انجام شده و امید می‌رود با اولویت بندی ضرورت‌های درمانی و بهداشتی در آینده نزدیک شاهد نتایج مثبتی در حوزه درمان شهرستان قشم باشیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *