پست وبلاگ

راه اندازی مراکز بهداشتی در قشم همزمان با هفته دولت

به گزارش گروه مناطق آزاد اکوتو به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، منصور سالاری ضمن اعلام آمادگی کامل پایگاه محله چاه تنگو به منظور بهره برداری افزود: شبکه بهداشت در تلاش است تا پایگاه دیگری نیز در شهرک سام و زال در هفته دولت افتتاح کند.

وی با تأکید بر ارائه خدمات رایگان در این مراکز، اضافه کرد: هدف تأسیس پایگاه‌های درمانی ارتقای ارائه خدمات به اقشار آسیب پذیر جامعه و ایجاد عدالت درمانی در بین شهروندان است.

سالاری ادامه داد: ارائه مراقبت از زنان باردار، واکسیناسیون کودکان، خدمات بهداشت روان، بهداشت محیط و تغذیه، دندانپزشکی و بررسی راه کارهای جلوگیری از انتشار بیماری‌های ویروسی در این مراکز انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم از راه اندازی سامانه تلفنی رسیدگی و پاسخگویی به شکایات مردم به منظور ارتقای خدمات درمانی خبر داد و افزود: سامانه ۱۶۹۰ موجب می‌شود تا شهروندان هرنوع انتقاد و پیشنهادی را به راحتی به اطلاع مسئولان شبکه بهداشت برسانند.

وی با بیان راه اندازی سامانه نوبت دهی تلفنی برای دریافت نوبت در بیمارستان پیامبر اعظم(ص)، اضافه کرد: این سامانه مراجعه از راه‌های دور برای دریافت نوبت در بیمارستان را کاهش داده و در زمان و هزینه مردم صرفه جویی می‌کند.

سالاری ادامه داد: همچنین برای صرفه جویی در زمان و هزینه بیماران روستایی، سهمیه ویژه نوبت دهی بیماران اورژانسی روستایی برای آنان در نظر گرفته شده است.

به گفته رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم این اقدامات در راستای طرح تحول نظام سلامت دولت تدبیر و امید انجام شده و امید می‌رود با اولویت بندی ضرورت‌های درمانی و بهداشتی در آینده نزدیک شاهد نتایج مثبتی در حوزه درمان شهرستان قشم باشیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *