پست وبلاگ

مسافت اراک به تهران در کمتر از یک ساعت و ۱۵ دقیقه پیموده می‌شود!

به گزارش اکوتو ، جلال‌الدین کوکنار ‌در جمع خبرنگاران با اشاره به مزایای برقی شدن مسیر راه‌آهن اراک- تهران اظهار داشت: به سبب تردد بالای مسافران بین این دو شهر، مسیر ریلی اتصال آن برقی می‌شود که با توجه به سرعت بالای ۲۵۰ کیلومتی قطار برقی، مسافت اراک به تهران در کمتر از یک ساعت و ۱۵ دقیقه  پیموده می‌شود.

وی افزود: به منظور اجراء پروژه برقی شدن مسیر ریلی اراک – تهران پس از دریافت موافقت از دولت، این پروژه به مناقصه گذاشته شده تا به سرعت عملیاتی شود، برقی شدن مسیر تهران- محمدیه به اصفهان شروع می‌شود و با توجه به فاصله ۱۲۰ کیلومتری ایستگاه محمدیه تا اراک برقی کردن این مسیر را در دستور کار داریم.

مدیرکل راه‌آهن اراک تصریح کرد: از دیگر پروژه‎های در دست اقدام راه‌آهن اراک، دو خطه کردن قم به اراک حدفاصل راهگرد و از آنجا به سمت شازند که این پروژه در ۲ فاز انجام می‎شود، فاز نخست آن تا ایستگاه راهگرد با انجام مناقصه در دست تکمیل بوده و فاز دوم آن از راهگرد به سوی شازند در آینده نزدیک به مناقصه گذاشته می‏‌شود.

کوکنار با اشاره به احداث مسیر ریلی از ملک‌آباد به سمت خمین- گلپایگان- اصفهان است و در صورت تکمیل این مسیر حمل و نقل ریلی آسان‌تر و نیز حمل بار به سوی بندرعباس به صورت مستقیم از اراک به سمت جنوب انتقال یافته و همچنین در وقت و زمان صرفه‌جویی می‌شود.

وی افزود: به منظور رفاه هم استانی‌ها، بنا شده قطارهای حومه‌ای احداث شود و این برنامه یکی از اقدامات در دست اجراء راه‌آهن اراک است که در فاز نخست آن با بازدیدهای میدانی انجام شده قطار حومه‌ای از پتروشیمی تا سر پل شهر مهاجران احداث و در فاز دوم نیز قطار حومه‌ای از مهاجران به سمت اراک و در فاز سوم ‌قطار حومه‌ای اراک تا شهر جدید امیرکبیر راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل راه‌آهن اراک تصریح کرد: به سبب درخواست بالای مسافران برای سفر به مشهد مقدس، قطارهای مسافربری اراک -مشهد به صورت روزانه راه‌اندازی شد که با سرمایه‌گذاری جدید سرویس‌های این مسیر افزایش می‌یابد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *