پست وبلاگ

راه‌آهن تهران-ترکیه ۲خطه می‌شود

عباس آخوندی در سفری همراه با معاون اول رئیس جمهور به هشتگرد افزود: راه آهن یکی از ارکان توسعه است و یکی از بخش هایی که در راه آهن پیگیری می شود توسعه راه آهن حومه و کلانشهرهایی است که حومه زیاد دارد.

وی سرعت و دقت بالا و زمان سیر کوتاه و ایمنی را از مهمترین ویژگی های سفر با ریل بیان کرد و گفت : سفر با ریل یکی از محورها و اهداف اقتصاد مقاومتی است که صرفه جویی انرژی را سبب می شود.
آخوندی افزود: تلاش می کنیم مسئولان درجه یک کشور را تشویق کنیم تا با قطار مسافرت کنند و قصد ما این است که از تهران تا کرج را چهارخطه کنیم.وی گفت: دو خط تهران – کرج افتتاح شده است و خط سوم نیز سال آینده به بهره برداری می رسد و درحال حاضر ۶ رام قطار در مسیر تهران – کرج داریم.
آخوندی افزود: در مسیر آزادراه تهران – کرج در شمال مترو و در جنوب خط راه آهن تردد می کند که شهرهای حومه می توانند از آن استفاده کنند و برای ارتباط بین شمال و جنوب اتوبان نیز یک مسیر ریلی ایجاد خواهیم کرد.
وزیر راه و شهرسازی از مردم خواست با قطار سفر کنند و با وضعیت جوی پیش آمده ایمن ترین وسیله سفر قطار خواهد بود.آخوندی گفت: در چند روز گذشته که برف و باران داشتیم برخی جاده ها بسته شد و هواپیماها نتوانست پرواز کند اما تمام مسیرهای قطار باز بود.
وی به ارتباط ریلی خرمشهر – بصره اشاره کرد و افزود: روی رودخانه اروند یک پل ساخته می شود که پایه چرخشی دارد تا کشتی های بزرگ بتوانند از زیر آن عبور کنند.
آخوندی گفت: کل کارهای مهندسی این طرح انجام شده است اما مقداری مشکل مالی داشتیم که رئیس جمهور دستور داد این مشکل برطرف شود.زمان اجرای این طرح ۱۸ ماه خواهد بود.
وزیر راه و شهرسازی همچنین به حضور گسترده مردم در مراسم اربعین اشاره کرد و گفت: راهداری، پلیس، هلال احمر و همه دستگاه ها کار بزرگی انجام دادند.
آخوندی افزود: مسیرهای منتهی به مرز در مهران چهارخطه و ۳۰ کیلومتر از جاده های ایلام نیز آسفالت شد.
وی گفت: یک میلیون و ۶۰۰ زائر در کمتر از ۱۰ روز رفت و آمد داشتند و ۳۰ هزار سرویس حمل و نقل جاده ای داشتیم که ۹۰۰ هزار نفر با اتوبوس جابجا شدند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *