پست وبلاگ

راه آهن شمال ایران برقی می‌شود

به گزارش اکوتو ، شرکت آر زد دی اینترنشنال، یکی از شرکت های تابعه راه آهن روسیه یک قرارداد ۱٫۲ میلیارد یورویی با راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای برقی کردن یک خط ریلی که شمال ایران را به منطقه مرزی این کشور با ترکمنستان متصل می کند امضا کرد.

شرکت آر زد دی اینترنشنال، طراحی، تامین مواد اولیه و تجهیزات و برقی کردن این خط ریلی را که ۲۰۳ کیلومتر آن از مناطق کوهستانی می گذرد انجام خواهد داد.

علاوه بر ساخت ایستگاه های برق و خطوط انتقال برق در طول مسیر ۴۹۵ کیلومتری گرمسار-ساری-گرگان-اینچه بورون، این پروژه از طریق وام پرداختی دولت روسیه به ایران تامین مالی خواهد شد.

این پروژه همچنین شامل ساخت تمام لوکوموتیوهای برقی در ایران و ساخت ۳۲ ایستگاه و ۹۵ تونل است. انتظار می رود این پروژه در طول ۳ سال تکمیل شود.

محسن پور سید آقایی، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: «اجرای این قرارداد موجب افزایش ظرفیت حمل مسافر خواهد شد و ظرفیت ترانزیتی ما را به ۸ میلیون تن خواهد رساند.»

«با اجرای این قرارداد، علاوه بر برقی شدن این خط، تونل های واقع در مسیر نیز بزرگتر خواهند شد و واگن های روسی و سایر واگن های ترانزیتی قادر خواهند بود از آنها عبور کنند.»

«به طور کلی، ما شاهد ایجاد یک خط ریلی مدرن و برقی در شمال کشور خواهیم بود.»

پس از تکمیل این پروژه، خط ریلی مذکور به ترکمنستان و قزاقستان نیز امتداد خواهد یافت و کشورهای آسیای میانه را به خلیج فارس متصل خواهد کرد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *