پست وبلاگ

هر که رابطه‌اش بیش، سود اقتصادی‌اش بیشتر

همه این را به خوبی می‌دانند که برقراری ارتباط در سطح جهان در هر شرایط با ارزش است. به همین خاطر است که کشورهای مختلف تلاش می‌کنند شهرهای خود را توسعه بدهند و به درجه‌ای برسانند که توجه دیگران را به خود جلب کند.
تحلیل‌گران جهانی بر این باورند که هر چه ارتباط یک کشور با دیگر کشورها در سطح جهان بیشتر باشد، به لحاظ اقتصادی موفق‌تر خواهد بود. وقتی کشورها با یکدیگر در ارتباط باشند قطعاً روابط تجاری و مالی نیز با یکدیگر برقرار خواهند کرد.
موسسه جهانی مک‌کنزی با در نظر گرفتن اهمیت این مسئله، ۱۳۹ کشور را در این زمینه رتبه‌بندی کرده است. در این رتبه‌بندی، کشورها بر اساس میزان ارتباط خود با سایر کشورهای جهان مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
سنگاپور بهترین رتبه را در میان این کشورها به دست آورده است. این کشور رابطه بسیار خوبی با سایر کشورهای آسیای مرکزی در این منطقه دارد. هلند نیز قطب اصلی دیجیتال در اروپاست.

download

ایالات متحده امریکا رتبه سوم را داراست و آلمان به دنبال آن آمده است. چین نیز رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.
ژاپن به عنوان سومین اقتصاد بزرگ جهان و با وجود اینکه میزبان بسیاری از اوراق قرضه است، در اوج شگفتی، رتبه ۲۴ را به خود اختصاص داده است که بخش مهمی از آن به دلیل محدودیت‌های این کشور برای مهاجرت است.
بر اساس گزارش مک‌کنزی، اقتصاد جهان در مجموع در سال ۲۰۱۴ حدود ۷٫۸تریلیون دلار از جریان کالاها و خدمات نفع برده است. کشورهایی که جریان سرمایه‌های خود را باز گذاشته‌اند، می‌توانند تولید ناخالص داخلی خود را افزایش بدهند.
مک‌کنزی همچنین در گزارش خود تأکید کرده است که رشد تجارت جهانی کاهش یافته است. حجم جریان سرمایه جهانی نیز تا حدودی سقوط کرده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “هر که رابطه‌اش بیش، سود اقتصادی‌اش بیشتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *