پست وبلاگ

افشین قطبی به درد تراکتور می خورد؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ پس از نتایج ضعیف تراکتور از چند مربی جهت جانشینی تونی نام برده شده است. افشین قطبی یکی از این کاندیداها می باشد.

قطبی قبل از قبول هدایت سرمربی گری پرسپولیس، همواره به عنوان مربی(کمک) یا آنالیزور در تیم های ملی آمریکا، کره جنوبی و تیم های باشگاهی نظیر لس آنجلس گالکسی و سوان سامسونگ مشغول به کار بوده است. او برای اولین بار در تیم پرسپولیس به عنوان نفر اول کادر فنی برگزیده شد و اتفاقاً این تیم را قهرمان لیگ برتر کرد.

پس از اخراج دایی در مدتی کوتاه هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفت که نتوانست این تیم را به جام جهانی ببرد. او در بازگشت دوباره به لیگ برتر توفیق چندانی در تیم پرسپولیس بدست نیاورد تا بار سفر خود را به سمت شرق ببندد. قطبی از سال ۲۰۱۱ سرمربی تیم شیمیزو اسپالس ژاپن است. بهترین مقام قطبی با این تیم رتبه ششمی بوده که در باقی فصول، این تیم در نیمه پایینی جدول جی لیگ قرار گرفته است. کشوری که در لیگ آن تغییر در رأس کادر فنی تیم ها بر خلاف کشورهای خاور میانه مرسوم نمی باشد.

قطبی که در کشورهایی با ساختارهای بسیار منظم رشد و پرورش یافته است هرگز نتوانسته با بی نظمی ها و حاشیه های فراوان فوتبال ایران کنار بیاید. او در چند مرحله داوطلبانه از ادامه کار در فوتبال ایران استعفا داده و ترجیح داده است در کشوری غیر از ایران به مربی گری بپردازد.

اگرچه کارنامه فنی قطبی قابل قبول است اما با توجه به حاشیه های روزافزون فوتبال ایران به نظر این مربی نتواند در تیم های ایرانی آنگونه که باید موفق عمل کند.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *