پست وبلاگ

پریوس مدل جدید خودروی هیبریدی شرکت تویوتا

به گزارش اکوتو ، سخنگوی تویوتا برنامه رونمایی این خودرو در هشتم سپتامبر را تایید کرد اما به جزییات بیشتری درباره ظاهر یا اقتصاد سوخت خودروی جدید اشاره ای نکرد.

فروش پریوس مانند همه خودروهای باطری دار به دلیل کاهش قیمت بنزین در ماه‌های گذشته کاهش یافته است، با اینهمه این خودرو همچنان محبوب‌ترین مدل هیبریدی جهان و یکی از پرفروش‌ترین خودروها در بازار کالیفرنیا باقی مانده است.پریوس نخستین خودروی هیبریدی بازار انبوه جهان بود که در ۱۰ دسامبر سال ۱۹۹۷ در ژاپن روانه بازار شد.

با اینهمه تویوتا پریوس در هفت سال گذشته بازطراحی نشده که برای تویوتا مدت طولانی غیرمعمولی محسوب می‌شود و گزارش‌های اولیه نشان می‌دهند که مدل جدید این خودرو طول و قدرت بیشتری خواهد داشت ضمن اینکه اقتصاد سوختش هم بهبود پیدا می‌کند. همچنین آپشن باطری یون لیتیومی هم ممکن است برای پریوس مدل ۲۰۱۶ موجود باشد.فروش پریوس در آمریکا طی هفت ماه اول سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافت. با اینهمه پریوس ۸۲ درصد از فروش صنعت خودروهای هیبریدی را از ابتدای سال ۲۰۱۵ تاکنون تشکیل داده است.

بر اساس گزارش یو اس ای تودی، تویوتا ۱۰۸ هزار و ۷۳ دستگاه از این خودرو را در آمریکا به فروش رسانده که شامل مدل کوچکتر پریوس سی و مدل بزرگتر پریوس وی می‌شود.تویوتا که در فروش خودروهای هیبریدی بازار را در دست دارد، با وجود کاهش فروش این نوع از خودروها، به طراحی مدل‌های جدید ادامه خواهد داد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *