پست وبلاگ

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

در حالی که آمارهای ضعیف بخش تولید چین موجب تشدید چشم انداز ضعیف رشد اقتصاد جهانی شده، قیمت طلا در ابتدای ماه فوریه افزایش یافت و رشد قیمت های ماه ژانویه را تداوم بخشید.
ماه گذشته، ورود سرمایه به بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا به بالاترین رقم در یک سال گذشته رسید، زیرا به دلیل آشفتگی در دیگر بازارها از جمله بازار بورس، سرمایه گذاران به بازار فلز زرد روی آوردند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۱۲۰ دلار و ۶۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در ماه ژانویه ۵٫۴ درصد افزایش یافت که بیشترین رقم از ژانویه ۲۰۱۵ تاکنون بود.
مارک کینان، رئیس بخش تحقیقات کالایی سوشیت جنراله در آسیا گفت، ورود قابل توجه سرمایه به صندوق های سرمایه گذاری در باار طلا، خرید طلای چینی ها در سال نوی چینی و آشفتگی در بازارهای دیگر عامل رشد قیمت طلا در ماه ژانویه بوده است.
وی افزود: «اما با توجه به چشم انداز افزایش نرخ بهره در آمریکا، خیلی سخت است طلا این افزایش قیمت ها را حفظ کند.»
سوشیت جنراله پیش بینی کرده قیمت متوسط هر اونس طلا در سه ماهه نخست ۲۰۱۶ به ۱۰۴۰ دلار و در سه ماهه پایانی سال به ۹۵۵ دلار برسد.
قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه آوریل با ۰٫۴ درصد افزایش به ۱۱۲۱ دلار و ۱۰ سنت رسید.
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا در ماه ژانویه حدود ۴ درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش در یک سال اخیر بود.
پس از آنکه فدرال رزرو اعلام کرد که به دقت اقتصاد دنیا و بازارهای مالی و تاثیر آنها بر اقتصاد آمریکا را رصد می کند، قیمت فلز زرد در روز چهارشنبه به بالاترین رقم در ۱۲ هفته گذشته یعنی ۱۱۲۷ دلار و ۸۰ سنت رسید.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *