پست وبلاگ

پشت پرده دو دستگی هواداران چیست؟ تونیچی واژه ای که در کلام هوادار فهیم تراکتور جایی ندارد، چه مخالف چه موافق …

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ دیروز مطلبی در خروجی یکی از سایتهای خبری قرار گرفت که چندان به مذاق خیل عظیم هواداران پرشور آذربایجان خوش نیامد. مطلبی که در آن از عبارت ” تونیچی ” برای هواداران متعصبی که به تونی علاقه داشته و در مقابل تغییرات کادرفنی تیم مقاومت نشان می دهند، استفاده شد.

باید قبول کنیم که وجود نظرات موافق و مخالف در نزد هواداران تیم های پرطرفدار جهان، امری کاملاً طبیعی بوده و قابل احترام. این اختلاف نظر وقتی از حالت طبیعی خود خارج می شود که تبدیل به جدال و متهم کردن طرف مقابل به عنوان مخالفان تیم یاد شود.

بنابراین اختلاف نظر در تیم پرهوادارای مثل تراکتور که هوادران آن عاشقانه تیم خود را دوست دارند و شبانه روز با آن زندگی می کنند، همواره وجود داشته و خواهد داشت ولی به نظر می رسد به کار بردن الفاظ ناشایست در مقابل نظر مخالف، کار پسندیده ای نبوده و باعث شکست اتحاد بین هواداران تیم می شود.

باید در نظر داشت که همه ی هواداران واقعی تراکتور فقط به فکر موفقیت و سربلندی تیمشان در رقابتهای مختلف داخلی و خارجی می باشند و در این راستا هم اگر عده ای بر ماندن یا رفتن تونی اختلاف نظر داشته باشد، نمی شود هیچ کدام را به تیم فروشی متهم کرده و به نوعی از پیرامون باشگاه بزرگ تراکتورسازی دور کرد. چرا که این تیم و این باشگاه متعلق به همه ی هواداران بوده و به دلیل اختلاف سلایق و افکار انسان ها با یکدیگر، وجود این دو راهی کاملاً عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. قضیه جایی نگران کننده خواهد بود که عده ای هوادار نما با مقاصد شوم و غیر فوتبالی در بین هواداران رخنه کرده و باعث ایجاد حاشیه بر پیکره تیم شده و چه بسا کمر آن را بشکند.

اما در این مقطع زمانی حساس که تیم تراکتور بیش از بیش به هواداران پرشورش احتیاج دارد، تنها کاری که از هواداران باشعور و فهیم آذربایجان انتظار می رود این است که در کنار اخلاف نظر با یکدیگر، همدلی و وحدت خود را حفظ کرده و هرگز اجازه ندهند عده ای با احساسات پاک پرشورترین هواداران ایران بازی کنند.

همانطور که در قبل هم دیده ایم مدیران، مربیان و بازیکنان زیادی به تیم آمده و رفته اند وتنها چیزی گرانبهایی که برای هواداران باقی مانده، همین نام تراکتور و دیار آذربایجان بوده است.

پس حالا در خطاب به همه ی کسانی که قصد حاشیه سازی، اختلاف افکنی و دو دسته کردن هواداران و در نتیجه تحقق بخشیدن به آرزوی دیرینه بدخواهان که دیدن ورزشگاه خالی از تماشاگر است می نویسیم، در تیم بزرگ تراکتورسازی چیزی به نام ” تونیچی ” یا ” غیرتونیچی” وجود ندارد و تنها چیزی که برای هواداران با اهمیت است همین ” تراختورچی ” بودن می باشد که زبان مشترک همه ی آنها محسوب می شود، چه موافق و چه مخالف. چرا که این گونه الفاظ و کلمات در کلام هواداران فهیم تراکتور و فرهنگ غنی آذربایجان جایی ندارد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *