پست وبلاگ

پیش‌ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین رایگان و داشتن ویزا ضروری است

محسن نظافتی در گفت‌وگویی، در پاسخ به سوالی در زمینه هزینه‌ ۱۳۰ هزار تومانی برای ثبت‌نام در سایت سماح به منظور اعزام به پیاده‌روی اربعین، اظهار داشت: این مطلب درست نیست؛ سایت سماح دو بخش دارد، سمت راست و سمت چپ؛ سمت راست ویژه عموم برای اعزام به پیاده‌روی اربعین است و سمت چپ مربوط به کارگزاران است که مربوط به افرادی می‌شود که در طول سال می‌خواهند ویزای انفرادی بگیرند و باید به منظور تهیه ویزا،‌۴۰ دلار بپردازند.

وی با بیان اینکه این هزینه ۱۳۰ هزار تومان مربوط به سرتاسر سال است نه پیش‌ثبت‌نام اربعین، تصریح کرد: اخباری که در این زمینه منتشر شده است صحت ندارد و باید در نظر داشت که در قسمت سمت راست که مربوط به کارگزاران است، رمز ورود لازم است و هر کسی نمی‌تواند وارد آن شود.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ادامه داد: در برخی از این اخبار شنیده شد که اعلام کردند سال گذشته مردم بدون هزینه رفتند و الان سازمان حج می‌خواهند هزینه بگیرد که این موضوع هم صحیح نیست،؛ ماجرای اربعین سال گذشته به این نحو بود که دولت عراق در ابتدا ۴۰ دلار بابت ویزا را می‌گرفت؛ سپس اعلام کردند که یک دلار کفایت می‌کند و بعد از مدتی هم اعلام کرد که هزینه‌ای نمی‌گیرم.

نظافتی اضافه کرد: امسال دولت عراق اعلام کرده است که باید زائران ویزا داشته باشند و تا تصمیم دولت عرق این باشد ما کاری نمی‌توانیم انجام دهیم،؛ البته مذاکراتی انجام دادیم که از ایرانی‌ها پول ویزا نگیرند، ولی حتماً ویزا بدهند که تا الان قبول نکردند.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت افزود: این درست نیست که می‌گویند سازمان حج پول‌هارا برای خودش می‌گیرد، چرا که هزینه‌های اعزام مشخص است و هر چه مصوب شود در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌کنیم، البته تلاش می‌کنیم این هزینه‌ها را تا جایی که امکان دارد کم کنیم؛ اما به هر حال پیش‌ثبت‌نام برای اعزام به پیاده‌روی اربعین هیچ هزینه‌ای ندارد. منبع:تسنیم

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *