پست وبلاگ

پیرترین و جوان‌ترین استان های کشور

به گزارش اکوتو ، انوشیروان محسنی‌بندپی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی پیشگیری از شیوع آسیب‌ها، استانداردسازی و ارائه خدمات تخصصی در ابعاد مختلف است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند سازمان بهزیستی تصریح کرد: باید بسترهای حضور نیکوکاران و بهره‌مندی از نیت‌های خیر این افراد به نحو احسنت مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اقدامات پیشگیری بهزیستی در زمینه تنبلی چشم از سال ۷۴ عنوان کرد: با اجرای طرح‌های مربوطه ۸۰ درصد از نوزادان و کودکان در سطح کشور زیرپوشش قرار گرفته‌اند.

محسنی‌ بندپی خاطرنشان کرد: با اقدامات پیشگیرانه از بسیاری از نابینایی‌ها و کم‌بینایی‌ها پیشگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه می‌توان از بسیاری معلولیت‌ها پیشگیری کرد، افزود: بیماری دیابت، تصادفات جاده‌ای و اختلالات ژنتیکی در ایجاد معلولیت‌ها موثر هستند.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: با اقدامات پیشگیرانه زاد و ولد کودکان دارای اختلالات ژنتیکی کاهش می‌یابد.

محسنی بندپی از افزایش آسیب‌های اجتماعی و رشد طلاق و اعتیاد در جامعه خبر داد و خاطرنشان کرد: این افزایش یک پدیده جهانی است.

وی با اشاره به اینکه با افزایش آگاهی و آموزش می‌توان از بسیاری از مشکلات اجتماعی جلوگیری کرد، گفت: کشور ایران در ارائه خدمات مشاوره‌ای براساس منشور سازمان بین‌المللی موفق عمل کرده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ارائه خدمات مشاوره‌ای کاهش اعتیاد را به دنبال دارد، اظهار کرد: تیم‌های اجتماعی در سرتاسر کشور در حال فعال هستند.

محسنی بندپی از فعالیت ۵ هزار و ۳۰۰ تیم اجتماعی در کشور خبر داد و اظهار کرد: این تعداد تیم در ۵ هزار نقطه کشور ۱۵ میلیون نفر را زیر پوشش آموزش‌های خود قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه باید آموزش‌ها در مناطق دارای ریسک بالا بیش از سایر نقاط باشد، ادامه داد: باید با استفاده از عوامل کاهش خطرزا و کارزار رسانه‌ای نسبت به عواقب سوءاستفاده اطلاع‌رسانی کرد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی بیان کرد: بسیاری از مشکلات با برقراری خط مشاوره رفع می‌شود و گسترش دانش و تخصص شرایط رفاه اجتماعی افراد را فراهم ‌کند.

محسنی‌ بندپی با اشاره به افزایش سن جمعیت در جهان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۴۰ حدود ۲۵ درصد از جامعه کشور زیر ۱۵ سال و ۲۵ درصد از جمعیت جهان بالای ۶۰ سال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه گیلان با ۱۱ درصد بیشترین جمعیت پیر کشور را دارد اضافه کرد: سیستان و بلوچستان نیز با ۴٫۸ درصد کمترین جمعیت پیر کشور را دارد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه بهزیستی در تلاش برای فراهم کردن «محیط دوست‌دار سالمند» است، خاطرنشان کرد: نباید سالمندان از جامعه دور مانده و توان آن‌ها استفاده شود.

 

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *